hoofdpersoonnaam=Berend van de Weerd hoofdpersoongeslacht=Man hoofdpersoongebdatum=07-12-1867 hoofdpersoongebplaats=Ede hoofdpersoonvader=Breunis van de Weerd hoofdpersoonvaderberoep=arbeider hoofdpersoonvaderleeftijd=58 hoofdpersoonmoeder=Gerritje van der Maat hoofdpersoonmoederberoep=zonder beroep gebeurtenis=Geboorte aktedatum=09-12-1867 akteplaats=Ede archief=0207 erfgoedinstelling=Gelders Archief Registratienummer=5310 aktenummer=333 brontype=BS Geboorte Instellingsplaats=Arnhem Collectiegebied=Gelderland
De temperatuur op 7 december 1867 lag rond de 1,8 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
28 september » Toronto wordt de hoofdstad van Canada.
Dag van overlijden 27 augustus 1945
De temperatuur op 27 augustus 1945 lag tussen 9,2 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 12,3 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: C. van der Maat, "Stamboom van der Maat", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-maat-stamboom/I5544.php : benaderd 24 februari 2026), "Berend van de Weerd (1867-1945)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.