Van der Ende stamboom » Neeltje Leenders Scharp (1800-1864)

Persoonlijke gegevens Neeltje Leenders Scharp 

Bron 1

Gezin van Neeltje Leenders Scharp

Zij is getrouwd met Dirk de Jong.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Jacob de Jong  1822-1881
  2. Leendert de Jong  1824-1824
  3. Leendert de Jong  1825-1858
  4. NN de Jong  1827-1827
  5. Maartje de Jong  1829-1905 
  6. Pieter de Jong  1831-1914 
  7. Neeltje de Jong  1834-1834
  8. Trijntje de Jong  1835-1898 
  9. Neeltje de Jong  1838-1912 
  10. Dirkje de Jong  1841-1867

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltje Leenders Scharp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltje Leenders Scharp

Neeltje Leenders Scharp
1800-1864


Dirk de Jong
1798-1853

Jacob de Jong
1822-1881
NN de Jong
1827-1827

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Overeinder Web Site, Henk Overeinder, Neeltje Leenders Scharp, 27 januari 2016
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: Overeinder Web Site
    Stamboom: H_Overeinder_book_NL - 2013-10-26 12-22-41

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 juli 1800 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
    • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
    • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
    • 4 november » Presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten tussen Thomas Jefferson en John Adams. Uiteindelijk zou het een vreemd gelijkspel worden tussen Jefferson en zijn beoogd vicepresident Aaron Burr dat na lang getouwtrek uiteindelijk tot het 1e presidentschap van Jefferson zou leiden.
    • 3 december » De slag bij Hohenlinden, Napoleon verslaat opnieuw de Oostenrijkers.
    • 24 december » Moordaanslag op Napoleon. Een bom ontploft naast zijn rijtuig als hij op weg is naar de opera.
  • De temperatuur op 24 maart 1864 lag rond de 8,9 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 61%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Oprichting van het Rode Kruis van België.
    • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
    • 25 juni » In Den Haag wordt de eerste tramlijn in Nederland, een paardentram, geopend.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 29 november » In Colorado brengen vrijwilligers onder leiding van kolonel John Chivington ten minste 400 Cheyenne en Arapahoe Indianen om bij Sand Creek, waar ze met toestemming een kamp hadden opgeslagen.
    • 30 november » Slag bij Franklin, Tennessee.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Scharp

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scharp.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scharp.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scharp (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan van der Ende, "Van der Ende stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-ende-stamboom/I71010.php : benaderd 10 maart 2026), "Neeltje Leenders Scharp (1800-1864)".