Van der Ende stamboom » Catharina Huisman (1797-1876)

Persoonlijke gegevens Catharina Huisman 

Bronnen 1, 2
  • Zij is geboren mei 1797 in Wateringen, Nederland.
  • Zij is gedoopt op 1 juni 1797 in Wateringen, Nederland.
    Catharina Huisman,|gedoopt 01-06-1797 te Wateringen,|overleden 11-11-1876 te Wateringen op |79-jarige leeftijd.
  • Zij is overleden op 11 november 1876 in Wateringen, Nederland, zij was toen 79 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden|Archieflocatie Historisch Archief Westland|Algemeen Gemeente: Wateringen|Soort akte: Overlijdensakte|Aktenummer: 80|Aangiftedatum: 13-11-1876|Overledene Catharina Huisman|Overlijdensdatum: 11-11-1876|Vader Dirk Huisman|Moeder Catharina van den Bos|Partner Willem Nowee|Relatie: echtgenote van|Nadere informatie geb. Wateringen|oud 81 jaar
  • Een kind van Dirk Huisman en Catharina Johanna van den Bosch

Gezin van Catharina Huisman

Zij is getrouwd met Willem Nowee.

Zij zijn getrouwd op 21 augustus 1814 te Wateringen, Nederland, zij was toen 17 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Willem Nowee  1815-1876
  2. Dirk Nowee  1816-1876
  3. Doodgeboren Nowee  1817-1817
  4. Johannes Nowee  1818-1901
  5. Jacobus Nowee  1820-1901 
  6. Jacob Nowee  1820-1901
  7. Jacob Nowee (Nowé)  1822-1901 
  8. Catharina Nowee  1824-1825
  9. Catharina Nowee  1825-1827
  10. Joris Nowée  1827-1917 
  11. Pieter Nowee  1829-1831
  12. Cornelis Nowee  1831-1910
  13. Karel Nowee  1836-1904


Notities over Catharina Huisman

Ouders

 

Dirk Huijsman

 

Catharina Johanna Bosch, van den

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Catharina Huisman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Catharina Huisman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Catharina Huisman

Dirk Huisman
< 1797-????

Catharina Huisman
1797-1876

1814

Willem Nowee
1791-1877

Willem Nowee
1815-1876
Dirk Nowee
1816-1876
Jacobus Nowee
1820-1901
Jacob Nowee
1820-1901
Joris Nowée
1827-1917
Pieter Nowee
1829-1831
Karel Nowee
1836-1904

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. duPre Web Site, Jan du Pré, Catharina Huijsman, 11 januari 2013
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: duPre Web Site
    Stamboom: du Pre
  3. DTBG_BS_Westland, DTB Westland, Studiegroep Genealogie "Westland
    BS Wateringen; Huwelijksakte; aktenr. 15; aktedatum 21-08-1814
    bruidegom Willem Nowee; geb. plaats Delft; leeftijd 22 jaar
    vader Willem Nowee; moeder Jacoba van der Ende
    bruid Catharina Huijsman; geb. plaats Wateringen; leeftijd 19 jaar
    vader Dirk Huijsman; moeder Catharina van den Bosch

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 juni 1797 lag rond de 17,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
    • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
    • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
    • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
    • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
    • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
    • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.
  • De temperatuur op 21 augustus 1814 lag rond de 13,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 14 januari » Vrede van Kiel ondertekend.
    • 25 maart » Koning Willem I richt De Nederlandsche Bank op.
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
    • 26 oktober » Oprichting van de Corps de Maréchaussée (Koninklijke Marechaussee) door Willem I.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
  • De temperatuur op 11 november 1876 lag rond de -3,8 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Huisman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Huisman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Huisman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Huisman (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan van der Ende, "Van der Ende stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-ende-stamboom/I24841.php : benaderd 1 februari 2026), "Catharina Huisman (1797-1876)".