25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
28 januari » Scheepsramp SS Holland tijdens een zware storm op het hoofd van de Nieuwe Waterweg, 16 opvarenden verdrinken.
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Trouwdag 8 april 1925
De temperatuur op 8 april 1925 lag tussen 5,5 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 5,0 uur zonneschijn (37%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
3 maart » Benoeming van Angelo Roncalli tot apostolisch visitator in Bulgarije.
19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
24 december » Benito Mussolini krijgt alle macht in Italië.
Dag van overlijden 21 mei 1990
De temperatuur op 21 mei 1990 lag tussen 9,0 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (59%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
15 maart » De Sovjet-Unie en het Vaticaan knopen opnieuw officiële betrekkingen aan, nadat deze in 1917 na de Oktoberrevolutie waren verbroken.
25 april » Violeta Barrios de Chamorro wordt in Managua beëdigd als presidente van Nicaragua.
22 mei » Noord- en Zuid-Jemen worden herenigd tot de republiek Jemen.
23 augustus » Het DDR-parlement stemt tijdens een extra zitting in met 3 oktober 1990 als de datum van de vereniging van de twee Duitslanden. De datum wordt geaccepteerd met 294 stemmen voor, 62 tegen en 7 onthoudingen.
21 oktober » Voetballer Pascal de Wilde van KV Mechelen veroorzaakt een verkeersongeval waarbij twee mensen om het leven komen. Bij de controle wordt een alcoholpercentage van 1,96 promille in zijn bloed vastgesteld.
17 december » Wielrenners Erik Breukink en Leontien van Moorsel worden gekozen tot respectievelijk Nederlands sportman en -vrouw van het jaar. Het wielerduo krijgt de Jaap Eden-trofee in het Congresgebouw in Den Haag. Tot sportploeg van het jaar wordt de Nederlandse mannenhockeyploeg uitverkoren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan van der Ende, "Van der Ende stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-ende-stamboom/I13026.php : benaderd 3 maart 2026), "Maria Berendje Bouwmeester (1901-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.