Van der Ende stamboom » Jochem van der Blom (1826-1915)

Persoonlijke gegevens Jochem van der Blom 

Bronnen 1, 2, 3, 4

Gezin van Jochem van der Blom

(1) Hij is getrouwd met Anna Annetje ZSA Isa Verhoeff.

Zij zijn getrouwd op 9 maart 1853 te Oostvoorne, 3233, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan van der Blom  1853-1904
  2. Jacob van der Blom  1854-1936 
  3. Maria van der Blom  1859-1859
  4. Adriana van der Blom  1861-1890 
  5. van der Blom  1862-1862
  6. nn van der Blom  1862-1862
  7. Anna van der Blom  1863-????
  8. Dirkje van der Blom  1864-1864
  9. Izak van der Blom  1867-1867


(2) Hij is getrouwd met Arendje van Toledo.

Zij zijn getrouwd op 28 februari 1873 te Oostvoorne, 3233, Nederland, hij was toen 46 jaar oud.


Notities over Jochem van der Blom

Geboorte:

- Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg


Algemeen Gemeente: Oostvoorne


Soort akte: Geboorteakte


Aktenummer: 35



Overlijden:


- Streekarchief Voorne-Putten en Rozenburg


Gemeente: Oostvoorne


Soort akte: Overlijdensakte


Aktenummer: 16


Aangiftedatum: 10-10-1915


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jochem van der Blom?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jochem van der Blom

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. de Vos - Verschuur / van Geffen - van den Broek, Jan de Vos, Jochem van der Blom, 6 november 2013
    Toegevoegd door een Smart Match te bevestigen
    Stamboom op MyHeritage.com
    Familiesite: de Vos - Verschuur / van Geffen - van den Broek
    Stamboom: hvg
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 september 1826 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1826: Bron: Wikipedia
    • 6 juni » Oprichting van de kristalfabriek van Val-Saint-Lambert.
  • De temperatuur op 28 februari 1873 lag rond de 5,0 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 69%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 2 februari » Bisschopswijding van Edmond Dumont, 97-ste bisschop van het bisdom Doornik.
    • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
    • 26 maart » Nederland stelt de sultan van Atjeh een ultimatum, zie Atjehoorlog.
    • 20 mei » Levi Strauss en Jacob Davis krijgen patent op de spijkerbroek.
    • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
  • De temperatuur op 10 oktober 1915 lag tussen 7,8 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 0,8 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
    • 1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
    • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
    • 25 september » Begin van de Slag bij Loos.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1910 » Willem Maris (66), Nederlands kunstschilder
  • 1911 » Jack Daniel (65), Amerikaans oprichter van de Jack Daniel's distilleerderij
  • 1914 » Carol I van Roemenië (75), koning van Roemenië (1866-1914)
  • 1914 » Domenico Ferrata (67), Italiaans nuntius in België en kardinaal-staatssecretaris
  • 1927 » Gustav Whitehead (53), Duits-Amerikaans luchtvaartpionier
  • 1933 » Jules Persyn (55), Vlaams schrijver

Over de familienaam Van der Blom


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan van der Ende, "Van der Ende stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-der-ende-stamboom/I11196.php : benaderd 7 februari 2026), "Jochem van der Blom (1826-1915)".