Van den Berg Steneker Stamboom » Baukje Ates Zijlstra (1821-1902)

Persoonlijke gegevens Baukje Ates Zijlstra 


Gezin van Baukje Ates Zijlstra


Notities over Baukje Ates Zijlstra

NB: ander geb.datum in onderstaande bron:
Baukje Ates Zijlstra, geboren op 25-06-1824 te Jelsum (gezindte: RK), overleden op 10-11-1902 te Franeker op 78-jarige leeftijd, dochter van Ate Hoites Zijlstra ) en Akke Tjerks Boersma.
Gehuwd op 20-jarige leeftijd op 25-05-1845 te Franeker met Sytse Jacobs Roorda, 24 jaar oud, kooltjer/slager te Franeker, geboren op 22-09-1820 te Swichum (gezindte: RK), overleden op 22-09-1890 te Franeker op 70-jarige leeftijd.
Uit dit huwelijk:
1. Theodorus, geboren op 02-01-1861.
2. Tjietsche, geboren circa 1864, overleden op 13-07-1895 te Franeker.
© n.e.a.j. kuijpers - 2010

Tijdbalk Baukje Ates Zijlstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Baukje Ates Zijlstra

Ietje Thaecles
± 1755-????
Bauke Jentes
± 1765-????

Baukje Ates Zijlstra
1821-1902


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Leeuwarderadeel 18121, blad 49

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 juni 1821 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1821: Bron: Wikipedia
      • 5 maart » James Monroe wordt beëdigd voor een tweede termijn als 5e President van de Verenigde Staten
      • 25 maart » Griekenland verklaart zich onafhankelijk.
      • 24 juli » Slag om Carabobo.
      • 28 juli » Peru verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » Mexico's onafhankelijkheid wordt erkend na 11 jaar oorlog.
      • 1 december » De Republiek Santo Domingo verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • De temperatuur op 10 november 1902 lag tussen 4,7 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (32%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1902: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
      • 19 april » De pogrom van Chisinau.
      • 8 mei » Op Martinique barst een vulkaan uit. Gloeiend hete lava stroomt over de hellingen van de Mont Pelée naar beneden. Ten gevolge van die uitbarsting verliezen vele mensen het leven en wordt de voornaamste stad op het eiland, Saint Pierre, verwoest.
      • 1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
      • 9 augustus » Eduard VII wordt gekroond als koning van het Verenigd Koninkrijk van Groot-Brittannië en Ierland.
      • 14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Zijlstra

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zijlstra.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zijlstra.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zijlstra (onder)zoekt.

    De publicatie Van den Berg Steneker Stamboom is opgesteld door wijlen C.A.M. van den Berg (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    wijlen C.A.M. van den Berg, "Van den Berg Steneker Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-den-berg-stamboom/I3777.php : benaderd 9 februari 2026), "Baukje Ates Zijlstra (1821-1902)".