Stamboom Van Barneveld » Jannetje Barten van Lunteren (-1839)

Persoonlijke gegevens Jannetje Barten van Lunteren 

Bron 1

Gezin van Jannetje Barten van Lunteren

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jannetje Barten van Lunteren?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jannetje Barten van Lunteren

Jannetje Barten van Lunteren
-1839


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. FamilySearch Stamboom, via https://www.myheritage.nl/research/colle...
    Jannetje Barten Kuus (geboren van Lunteren)
    Geboortenaam: Jantje Barten Van Lunteren
    Geslacht: Vrouw
    Doop: 20 nov 1761 - Renswoude, Utrecht, Netherlands
    Huwelijk: 25 jan 1789 - Woudenberg, Utrecht, Netherlands
    Overlijden: 16 mrt 1839 - Scherpenzeel, Gelderland, Netherlands
    Ouders: Bart Teunissen Van Lunteren, Neeltje Jans Van Geitenbeek
    Echtgenoot: Hendrik Dirkse Kuus
    Kinderen: Gijsbert Kuus, Dirk Kuus, Neeltje Heikamp (geboren Kuus), Bart Kuus, Willempje Klok (geboren Kuis)
    Broers/zusters: Teunis Barten van Lunteren, Willempje Barten van Overeem (geboren van Lunteren), Hendrikje Bartsen van Krauwel (geboren Lunteren), Ida Barten Kamp van (geboren Lunteren), Jan Barten van Lunteren, Tonia Barten Van Ravenhorst (geboren Van Lunteren), Hendrik Barten van Lunteren, Geertrui Barten Egdom (geboren van Lunteren), Wijntie de Bruijn, Marritje de Bruijn, Jan de Bruijn
    De FamilySearch Stamboom wordt gepubliceerd door MyHeritage onder licentie van FamilySearch International, de grootste genealogische organisatie in de wereld. FamilySearch is een nonprofit organisatie die gespnsord wordt door The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (Mormon Church).

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 maart 1839 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
    • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Lunteren


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henk van Voorst, "Stamboom Van Barneveld", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-barneveld-stamboom/I501652.php : benaderd 7 februari 2026), "Jannetje Barten van Lunteren (-1839)".