Stamboom Tor » Trijntje CORNELIS (1760-1827)

Persoonlijke gegevens Trijntje CORNELIS 

  • Alternatieve naam: Trijntje KNELLIJS (ook bekend als / alias)
  • Ze werd gedoopt op 3 augustus 1760 in Windeweer, Groningen, Netherlands.

    Waarschuwing Let op: Was ouder dan 60 jaar (96) toen kind (Grietje TOR) werd geboren (13 oktober 1856).

  • Zij is overleden op 11 februari 1827 in Windeweer, Groningen, Netherlands.

    Fout Let op: Was al overleden (11 februari 1827) bij geboorte (13 oktober 1856) van kind (Grietje TOR).

  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 november 2025.

Gezin van Trijntje CORNELIS


Kind(eren):

  1. Knellijs TOR  1792-????


(2) Zij is getrouwd met Hendrik JANS.

Zij zijn getrouwd op 18 augustus 1782 te Windeweer, Groningen, Netherlands.


Kind(eren):

  1. Harmke TOR  1799-????
  2. Knellijs TOR  1784-????
  3. Marijke Berends TOR  1782-1829
  4. Fennigje Berends TOR  1788-1850 
  5. Fennechien Berends TOR  1790-???? 
  6. Jan Berends TOR  1795-1864
  7. Kornelis Berents TOR  1801-1874 
  8. Kornellis Berents TOR  1801-1874 
  9. Aaltje TOR  1804-1855 
  10. Grietje TOR  1856-1859

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje CORNELIS?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntje CORNELIS

Trijntje CORNELIS
1760-1827



Onbekend

Knellijs TOR
1792-????
(1) 1782

Hendrik JANS
1753-1812

Harmke TOR
1799-????
Knellijs TOR
1784-????
Aaltje TOR
1804-1855
Grietje TOR
1856-1859

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 augustus 1782 lag rond de 14,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1782: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van Die Räuber van Friedrich Schiller in Mannheim.
    • 6 april » Rama I wordt koning van Thailand. Begin van de thans regerende Chakri-dynastie.
    • 16 juli » Première van de opera Die Entführung aus dem Serail van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 4 augustus » Constanze trouwt met Wolfgang Amadeus Mozart.
    • 30 november » Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk tekenen een voorlopig vredesverdrag, waarmee een eind komt aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
  • De temperatuur op 11 februari 1827 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1827: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » Rusland verkrijgt Balkarië, zijn eerste bezitting in de Kaukasus
    • 29 maart » Ludwig van Beethoven wordt, drie dagen na zijn overlijden ten gevolge van een niet-uitgeklaarde oorzaak, op het Währinger Friedhof in Wenen ten grave gedaald.
    • 2 april » Joseph Dixon produceert voor het eerst potloden op industriële schaal.
    • 4 september » Een grote brand legt de Finse stad Turku grotendeels in de as.
    • 21 september » Eerste verschijningen (volgens de overleveringen) van de engel Moroni aan Joseph Smith. Deze gebeurtenissen geven uiteindelijk aanleiding tot de oprichting van de Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook gekend als de Mormonen.
    • 20 oktober » Slag van Navarino tijdens de Griekse Onafhankelijkheidsoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam CORNELIS

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam CORNELIS.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over CORNELIS.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam CORNELIS (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Tor is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frits Tor, "Stamboom Tor", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/tor-stamboom/I20750176.php : benaderd 7 januari 2026), "Trijntje CORNELIS (1760-1827)".