The Orys and Cook Family Tree » William Elsey (1779-1862)

Persoonlijke gegevens William Elsey 

  • Hij is geboren op 24 februari 1779 in Balcombe, East Sussex. England.Bronnen 1, 2
    WILLIAM ELSEY
    Birth: 24 FEB 1779
    Christening: 14 MAR 1779 Ardingly, Sussex, England
    Parents:
    Father: JOHN ELSEY
    Mother: SARAH

    William ELLSEY
    Birth: About 1778 Of, Balcombe, Sussex, England

    Marriages:

    Marriage: 19 OCT 1800 Of, Cuckfield, Sussex, England
  • Hij werd gedoopt op 14 maart 1779 in Ardingly, East Sussex. England.Bronnen 1, 2
    WILLIAM ELSEY
    Birth: 24 FEB 1779
    Christening: 14 MAR 1779 Ardingly, Sussex, England
    Parents:
    Father: JOHN ELSEY
    Mother: SARAH
  • Beroep: Agricultural Labourer.
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1841: Ardingly Street, Ardingly, East Sussex.
      Census Transcript Family Sussex 1841
      Address Ardingly Street
      Parish Ardingly
      Registration District Cuckfield & East Grinstead
      Image Reference HO107/1111/F?
      Found 2 Results.
      Forename Surname Age Year Born Relation Birth Place Occupation
      William Ellsey 65 1776 Yes Agricultural Labourer

      Phoebe Ellsey 65 1776 Yes
    • in het jaar 1851: Ardingly Street, Ardingly, East Sussex.
      1851 England, Wales & Scotland Census Transcription
      Ardingley Street, Ardingly Sussex, Cuckfield, Sussex, England

      First name(s) Last name Relationship Marital status Gender Age Birth year Occupation Birth place
      James Elsey Head Married Male 44 1807 Ag Lab Ardingly, Sussex, England
      Mary Elsey Wife Married Female 40 1811 - Ardingly, Sussex, England
      Henry Elsey Son - Male 8 1843 Scholar Ardingly, Sussex, England
      James Elsey Son - Male 4 1847 - Ardingly, Sussex, England
      William Elsey Son - Male 0 1851 - Ardingly, Sussex, England
    • in het jaar 1861: Ardingly, East Sussex. England.Bron 1
      Census Transcript Household Sussex 1861 Address Street Parish Ardingley Registration District Cuckfield Image Reference RG9/0581/F? Found 7 Results.
      Forename Surname Age Year Born Relation Birth Place Occupation
      James Elsey 53 1808 Head Ardingly, Sussex Labourer
      Mary Elsey 51 1810 Wife Horsted Keynes, Sussex
      James Elsey 14 1847 Son Ardingly, Sussex Carter
      William Elsey 10 1851 Son Ardingly, Sussex Scholar
      John Elsey 7 1854 Son Ardingly, Sussex Scholar
      William Elsey 82 1779 Widower Ardingly, Sussex
      Jane Doust 81 1780 Widow Carshatton, Sussex
  • Hij is overleden in het jaar 1862 in Ardingly, East Sussex. England, hij was toen 82 jaar oud.
    Name: William Elsey
    District: Cuckfield... County: Sussex... Year: 1862... Quarter: 1... Volume: 2b... Page: 0074...
  • Hij is begraven op 8 maart 1862 in Ardingly, East Sussex. England.Bron 2
    Name William Elsey
    Gender Male
    Burial Date 08 Mar 1862
    Burial Place Ardingly, Sussex, England
  • Een kind van John Elsey en Sarah Grinfield
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 december 2017.

Gezin van William Elsey

Hij is getrouwd met Phoebe White.

Zij zijn getrouwd op 19 oktober 1800 te Cuckfield, East Sussex. England, hij was toen 21 jaar oud.Bronnen 1, 2

William ELLSEY Birth: About 1778 Of, Balcombe, Sussex, England Marriages: Marriage: 19 OCT 1800 Of, Cuckfield, Sussex, England

Phebe White
mentioned in the record of William Ellsey and Phebe White
Name William Ellsey
Spouse's Name Phebe White
Event Date 19 Oct 1800
Event Place Cuckfield, Sussex, England
Marital Status Single
Spouse's Marital Status Single

Kind(eren):

  1. Phoebe Elsey  1814-1868 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot William Elsey?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk William Elsey

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van William Elsey

George Elsey
1717-1758
Susanna (Elsey)
± 1728-????
John Elsey
1750-????
Sarah Grinfield
± 1749-1797

William Elsey
1779-1862

1800

Phoebe White
1781-1841

Phoebe Elsey
1814-1868

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. From Sue36a on Ancestry tree (Coomber) March 2010
    2. IGI batch files
      IGI batch files

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 februari 1779 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
      • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
      • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
      • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
    • De temperatuur op 14 maart 1779 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: helder half bewolkt. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
      • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
      • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
      • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
    • De temperatuur op 19 oktober 1800 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
      • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
      • 30 augustus » Gabriel Prosser, een zwarte slaaf uit Virginia, beraamt een opstand op de plantage waar hij werkt, maar hij wordt opgepakt en later opgehangen.
      • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
      • 17 november » De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de rivier de Potomac.
      • 3 december » De slag bij Hohenlinden, Napoleon verslaat opnieuw de Oostenrijkers.
      • 24 december » Moordaanslag op Napoleon. Een bom ontploft naast zijn rijtuig als hij op weg is naar de opera.
    • De temperatuur op 8 maart 1862 lag rond de 10,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 5 januari » Slag bij Hancock (Amerikaanse Burgeroorlog)
      • 9 maart » Slag bij Hampton Roads, De Slag bij Hampton Roads vond plaats tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Het was de eerste zeeslag tussen gepantserde stoomschepen.
      • 27 juni » Slag bij Gaines'Mill tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Beslissende Zuidelijke overwinning en redding van Richmond.
      • 23 oktober » Troonsafstand van koning Otto I van Griekenland
      • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
      • 8 december » Met het Verdrag van Dappes vindt er een grenscorrectie plaats tussen Frankrijk en Zwitserland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Elsey

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Elsey.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Elsey.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Elsey (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Brian Peter Orys, "The Orys and Cook Family Tree", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/the-orys-and-cook-family-tree/I4497.php : benaderd 12 mei 2025), "William Elsey (1779-1862)".