Genealogie Brederoo » Elisabeth van Duijn (± 1811-????)

Persoonlijke gegevens Elisabeth van Duijn 

  • Zij is geboren rond 1811 in Naaldwijk.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 maart 2021.

Gezin van Elisabeth van Duijn

(1) Zij had een relatie met Willem van den Bos.


Kind(eren):

  1. Elisa van den Bos  1845-????
  2. Neeltje van den Bos  1847-???? 


(2) Zij is getrouwd met Willem Valstar.

Zij zijn getrouwd op 3 augustus 1850 te Monster.Bron 1


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1850 nr. 24:
Bruidegom Willem Valstar
Geb. plaats Delft
Leeftijd 28 jaar
Vader Willem Valstar
Moeder Francina van der Hout
Bruid Elizabeth van Duijn
Geb. plaats Naaldwijk
Leeftijd 39 jaar
weduwe van Willem van den Bos
Vader Eliza van Duijn
Moeder Neeltje Disselkoen

Kind(eren):

  1. Willem Valstar  1851-1933 
  2. Francina Valstar  1854-1944 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth van Duijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth van Duijn

Elisabeth van Duijn
± 1811-????

(1) 
(2) 1850

Willem Valstar
± 1822-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1850, BS Monster, huwelijken 1850, Gemeente Monster, p. 12

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 augustus 1850 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.

Over de familienaam Van Duijn


De publicatie Genealogie Brederoo is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martin Brederoo, "Genealogie Brederoo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-brederoo/I980703483.php : benaderd 7 januari 2026), "Elisabeth van Duijn (± 1811-????)".