Genealogie Brederoo » Dirk van den Broek (± 1857-1939)

Persoonlijke gegevens Dirk van den Broek 

  • Hij is geboren rond 1857 in 's-Gravenzande.
  • Hij is overleden op 23 oktober 1939 in Monster.Bron 1

    Informatie in overlijdensakte BS Monster nr. 71, aktedatum 24-10-1939:
    leeftijd 82 jaar
    wed. van Maria Magdalena van de Laar
    eerder wed. van 1 Clasina Maria Scheffers
    vader: Frank van den Broek
    moeder: Theodora Zuiderwijk
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 augustus 2021.

Gezin van Dirk van den Broek

(1) Hij is getrouwd met Clasina Maria Scheffers.

Zij zijn getrouwd op 11 november 1882 te Monster.Bron 2


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1882 nr. 23:
Bruidegom Dirk van den Broek
Geb. plaats 's-Gravesande
Leeftijd 25 jaar
Vader Frank van den Broek
Moeder Theodora Zuiderwijk
Bruid Clasina Maria Scheffers
Geb. plaats Monster
Leeftijd 21 jaar
Vader Jacobus Lucas Scheffers
Moeder Johanna Geertruida van Paasen

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Maria Magdalena van de Laar.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1898 te Monster.


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1898 nr. 11:
Bruidegom Dirk van den Broek
Geb. plaats 's-Gravenzande
Leeftijd 40 jaar
weduwnaar van Clasina Maria Scheffers
vader Frank van den Broek
moeder Theodora Zuijderwijk
Bruid Maria Magdalena van de Laar
Geb. plaats Monster
Leeftijd 41 jaar
Vader Cornelis Johannes van de Laar
Moeder Klazina van Leeuwen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirk van den Broek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Dirk van den Broek


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand gemeente Monster, overlijdens 1939, BS Monster, overlijdens 1939, Gemeente Monster, p. 18
    Burgerlijke Stand gemeente Monster 1939, aktenr. 71, aktedatum 24-10-1939.
  2. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1882, BS Monster, huwelijken 1882, Gemeente Monster, p. 12

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 mei 1898 lag rond de 10,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
    • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
    • 29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
  • De temperatuur op 23 oktober 1939 lag tussen 1,3 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 6,3 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 12 maart » Kroning van Paus Pius XII in Rome.
    • 18 juli » Opening van het Hallenstadion in Zürich.
    • 28 augustus » In Nederland wordt de algemene mobilisatie afgekondigd.
    • 2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
    • 3 september » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan nazi-Duitsland.
    • 5 september » Na de Duitse inval in Polen verklaren de VS zich neutraal.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van den Broek


De publicatie Genealogie Brederoo is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martin Brederoo, "Genealogie Brederoo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-brederoo/I980601564.php : benaderd 16 januari 2026), "Dirk van den Broek (± 1857-1939)".