Genealogie Brederoo » Martinus van Vliet (± 1831-1912)

Persoonlijke gegevens Martinus van Vliet 

  • Hij is geboren rond 1831 in Naaldwijk.
  • Hij is overleden op 5 mei 1912 in Monster.Bron 1

    Informatie in overlijdensakte BS Monster nr. 31, aktedatum 06-05-1912:
    leeftijd 81 jaar
    echtg. van Caatje van der Meer
    vader: Arij van Vliet
    moeder: Adriana van Paassen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 maart 2021.

Gezin van Martinus van Vliet

(1) Hij is getrouwd met Maria Kruik.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1860 te Monster.Bron 2


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1860 nr. 13:
Bruidegom Martinus van Vliet
Geb. plaats Naaldwijk
Leeftijd 29 jaar
Vader Arij van Vliet
Moeder Adriana van Paassen
Bruid Maria Kruik
Geb. plaats Monster
Leeftijd 24 jaar
Vader Jacob Kruik
Moeder Maria van der Zijde

Kind(eren):

  1. Elizabeth van Vliet  1865-????
  2. Jacobus van Vliet  1868-????
  3. Adriana van Vliet  1869-1871
  4. Cornelia van Vliet  1870-1950 
  5. Adrianus van Vliet  1871-1871
  6. Adrianus van Vliet  1872-1873
  7. Anna van Vliet  1874-1943 
  8. Johannes van Vliet  1877-1877
  9. Johanna van Vliet  1878-1880


(2) Hij is getrouwd met Caatje van der Meer.

Zij zijn getrouwd op 14 januari 1899 te Monster.


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1899 nr. 1:
Bruidegom Martinus van Vliet
Geb. plaats Naaldwijk
Leeftijd 67 jaar
weduwnaar van Maria Kruik
vader Arij van Vliet
moeder Adriana van Paassen
Bruid Caatje van der Meer
Geb. plaats Monster
Leeftijd 55 jaar
Vader Hendrikus van der Meer
Moeder Johanna Zuiderwijk

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martinus van Vliet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Martinus van Vliet


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand gemeente Monster, overlijdens 1912, BS Monster, overlijdens 1912, Gemeente Monster, p. 12
    Burgerlijke Stand gemeente Monster 1912, aktenr. 31, aktedatum 06-05-1912.
  2. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1860, BS Monster, huwelijken 1860, Gemeente Monster, p. 7

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 januari 1899 lag rond de 6,8 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
    • 4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 2 april » Priesterwijding van Eugenio Pacelli in Rome door aartsbisschop Francesco di Paola Cassetta.
    • 3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
    • 29 november » Oprichting van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona.
  • De temperatuur op 5 mei 1912 lag tussen 4,2 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 6 januari » New Mexico ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 47ste staat.
    • 14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
    • 5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
    • 10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
    • 16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
    • 5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Vliet


De publicatie Genealogie Brederoo is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martin Brederoo, "Genealogie Brederoo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-brederoo/I980600913.php : benaderd 2 maart 2026), "Martinus van Vliet (± 1831-1912)".