Genealogie Brederoo » Cornelis van Dalen (± 1838-????)

Persoonlijke gegevens Cornelis van Dalen 

  • Hij is geboren rond 1838 in Naaldwijk.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 maart 2021.

Gezin van Cornelis van Dalen

Hij is getrouwd met Johanna van der Kruk.

Zij zijn getrouwd op 4 februari 1860 te Monster.Bron 1


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1860 nr. 4:
Bruidegom Cornelis van Dalen
Geb. plaats Naaldwijk
Leeftijd 22 jaar
Vader Christiaan van Dalen
Moeder Lena Koppenol
Bruid Johanna van der kruk
Geb. plaats Monster
Leeftijd 23 jaar
Vader Arie van der Kruk
Moeder Johanna Vellekoop

Kind(eren):

  1. Adrianus van Dalen  1867-????
  2. Adrianus van Dalen  1868-????
  3. Jacobus van Dalen  1871-1871
  4. Jacobus van Dalen  1873-1873
  5. Jacobus van Dalen  1874-????
  6. Cornelis van Dalen  1877-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Dalen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van Dalen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1860, BS Monster, huwelijken 1860, Gemeente Monster, p. 2

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 februari 1860 lag rond de 2,4 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.

Over de familienaam Van Dalen


De publicatie Genealogie Brederoo is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martin Brederoo, "Genealogie Brederoo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-brederoo/I980600904.php : benaderd 13 januari 2026), "Cornelis van Dalen (± 1838-????)".