Genealogie Brederoo » Roelof van der Wel (± 1820-1892)

Persoonlijke gegevens Roelof van der Wel 


Gezin van Roelof van der Wel

(1) Hij is getrouwd met Lena Looijen.

Zij zijn getrouwd op 10 juni 1848 te Monster.Bron 2


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1848 nr. 11:
Bruidegom Roelof van der Wel
Geb. plaats 's-Gravenzande
Leeftijd 28 jaar
Vader Adrianus van der Wel
Moeder Jannetje Kuijvenhoven
Bruid Lena Looijen
Geb. plaats Monster
Leeftijd 20 jaar
Vader Dirk Looijen
Moeder Geertje Middelburg

Kind(eren):

  1. Dirkje van der Wel  1852-????


(2) Hij is getrouwd met Neeltje van Antwerpen.

Zij zijn getrouwd op 19 september 1868 te Monster.Bron 3


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1868 nr. 23:
Bruidegom Roelof van der Wel
Geb. plaats 's-Gravesande
Leeftijd 48 jaar
weduwnaar van Lena Looijen
Vader Adrianus van der Wel
Moeder Jannetje Kuijvenhoven
Bruid Neeltje van Antwerpen
Geb. plaats Monster
Leeftijd 43 jaar
Vader Frans van Antwerpen
Moeder Cornelia Overkleeft

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof van der Wel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Roelof van der Wel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof van der Wel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand gemeente Monster, overlijdens 1892, BS Monster, overlijdens 1892, Gemeente Monster, p. 3
    Burgerlijke Stand gemeente Monster 1892, aktenr. 9, aktedatum 20-01-1892.
  2. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1848, BS Monster, huwelijken 1848, Gemeente Monster, p. 6
  3. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1868, BS Monster, huwelijken 1868, Gemeente Monster, p. 12

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 september 1868 lag rond de 18,1 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 20 januari 1892 lag rond de -6,3 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Opening van Ellis Island, de plek waar alle immigranten de Verenigde Staten van Amerika binnenkomen.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 7 juli » De Nederlander Janus Ooms wint als eerste niet-Britse roeier de Diamond Sculls in Henley, het officieuze wereldkampioenschap.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
    • 25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
    • 18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Wel


De publicatie Genealogie Brederoo is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martin Brederoo, "Genealogie Brederoo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-brederoo/I522.php : benaderd 2 januari 2026), "Roelof van der Wel (± 1820-1892)".