Genealogie Brederoo » Grietje Willemse van Paassen (± 1796-????)

Persoonlijke gegevens Grietje Willemse van Paassen 

  • Zij is geboren rond 1796 in Monster.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 27 januari 2021.

Gezin van Grietje Willemse van Paassen

Zij is getrouwd met Lourens Warmond.

Gebeurtenis gedeeld met Willem "Wim" Storm (Willem was getuige bij hun huwelijk)

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1816 te Monster.Bron 1


Informatie in huwelijksakte BS Monster 1816 nr. 9:
Bruidegom Laurentius Warmond
Geb. plaats Rijswijk
Leeftijd 24 jaar
Vader Johannis Warmond
Moeder Margaretha Teuntje Tuithof
Bruid Margarieta van Paassen
Geb. plaats Monster
Leeftijd 20 jaar
Vader Willem van Paassen
Moeder Anna Dammis van Dijk

Kind(eren):

  1. Willem Warmond  1816-????
  2. Jannetje Warmond  1817-1825
  3. Catharina Warmond  1818-1843
  4. Grietje Warmond  1820-????
  5. Cornelis Warmond  1822-????
  6. Louwrens Warremond  1823-1824
  7. NN Warmond  1824-1824
  8. Johannis Warmond  1824-1825
  9. Johanna Warmond  1826-????
  10. Johanna Warremond  1827-????
  11. Johannes Warmond  1831-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Grietje Willemse van Paassen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Grietje Willemse van Paassen

Grietje Willemse van Paassen
± 1796-????

1816

Lourens Warmond
± 1792-????

NN Warmond
1824-1824

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke Stand gemeente Monster, huwelijken 1816, BS Monster, huwelijken 1816, Gemeente Monster, p. 5

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 mei 1816 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni

Over de familienaam Van Paassen


De publicatie Genealogie Brederoo is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martin Brederoo, "Genealogie Brederoo", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-brederoo/I152.php : benaderd 13 februari 2026), "Grietje Willemse van Paassen (± 1796-????)".