BOUTREUX-TEST » René MICHARD (1851-1928)

Persoonlijke gegevens René MICHARD 


Gezin van René MICHARD

Hij is getrouwd met Marie BAUDON.

Zij zijn getrouwd op 6 november 1875 te Brain-sur-l'Authion, Maine-et-Loire, Pays de la Loire, France, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Marie Louise MICHARD  1881-1950 
  2. Albertine MICHARD  1890-1891

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot René MICHARD?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk René MICHARD

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van René MICHARD

Jean MICHARD
1777-1853
Jean BOUTIER
1800-1882
René MICHARD
1818-1895

René MICHARD
1851-1928

1875

Marie BAUDON
1850-1916


    Toon totale kwartierstaat

    Deze publicatie is nog niet openbaar!
    Zodra de publicatie is geaccordeerd door de auteur wordt deze openbaar en vindbaar.



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Registres 49042 Brain-sur-l'Authion, registre : 1842-1851, vue : 203/209, acte : 71 / http://www.archinoe.fr/cg49v2/registre.php
    2. Registres 49241 Le Plessis-Grammoire, acte : 11 / http://www.archinoe.fr/cg49v2/registre.php
    3. Registres 49042 Brain-sur-l'Authion, registre : 1873-1882, vue : 50/200, acte : 57 / http://www.archinoe.fr/cg49v2/registre.php

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 oktober 1851 lag rond de 14,6 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
      • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
      • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
      • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
      • 18 september » Eerste publicatie van de New York Times.
      • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • De temperatuur op 6 november 1875 lag rond de 13,2 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 40 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    • De temperatuur op 3 december 1928 lag tussen 5,4 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
      • 7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
      • 12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
      • 15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
      • 28 juli » Prins Hendrik opent de Olympische Spelen in Amsterdam.
      • 21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam MICHARD

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam MICHARD.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over MICHARD.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam MICHARD (onder)zoekt.

    De publicatie BOUTREUX-TEST is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Christophe BOUTREUX, "BOUTREUX-TEST", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-boutreux/I4993.php : benaderd 14 januari 2026), "René MICHARD (1851-1928)".