BOUTREUX-TEST » Marie Catherine FROISSARD (1792-1861)

Persoonlijke gegevens Marie Catherine FROISSARD 


Gezin van Marie Catherine FROISSARD

Zij is getrouwd met Charles Clément MOITTIÉ.

Zij zijn getrouwd op 9 juli 1812 te Saint-Just-en-Chaussée, Oise, Hauts-de-France, France, zij was toen 20 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Charles MOITTIÉ  ± 1813-????
  2. Jules MOITTIÉ  ± 1815-????
  3. Louis Clément MOITTIÉ  ± 1822-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marie Catherine FROISSARD?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marie Catherine FROISSARD

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marie Catherine FROISSARD

Nicolas FRESSART
± 1730-????
Pierre POITEVIN
± 1740-????
Joseph FROISSARD
± 1763-????

Marie Catherine FROISSARD
1792-1861

1812
Charles MOITTIÉ
± 1813-????
Jules MOITTIÉ
± 1815-????

    Toon totale kwartierstaat

    Deze publicatie is nog niet openbaar!
    Zodra de publicatie is geaccordeerd door de auteur wordt deze openbaar en vindbaar.



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Registres 60581 Saint-Just-en-Chaussée, registre : 1852-1862, vue : 380/464, acte : 73 / http://www.archinoe.fr/cg60/registre.php
    2. Registres 60581 Saint-Just-en-Chaussée, registre : 1797-1812, vue : 596/633, acte : 42 / http://www.archinoe.fr/cg60/registre.php

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 juli 1812 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
      • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
      • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
      • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
      • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
      • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
      • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.
    • De temperatuur op 8 september 1861 lag rond de 16,8 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 februari » Stichting van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
      • 21 mei » North Carolina scheidt zich af van de Verenigde Staten van Amerika.
      • 1 juli » In Rome verschijnt het eerste nummer van de L'Osservatore Romano, het officiële nieuwsblad van het Vaticaan.
      • 10 augustus » Slag bij Wilson's Creek tijdens de Amerikaanse Burgeroorlog. Dankzij deze veldslag wonnen de Zuidelijken de controle over het zuidwesten van Missouri.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam FROISSARD


    De publicatie BOUTREUX-TEST is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Christophe BOUTREUX, "BOUTREUX-TEST", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/test-boutreux/I15874.php : benaderd 31 januari 2026), "Marie Catherine FROISSARD (1792-1861)".