Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Jan Mathijs Timmermans (1857-1941)

Persoonlijke gegevens Jan Mathijs Timmermans 

  • Hij is geboren op 1 juli 1857 in Weert, Limburg, Nederland.Bron 1
    Historisch Centrum Limburg, BS Geboorte
    Burgerlijke Stand in Limburg, Weert, archief 12.125, inventarisnummer 25, 2 juli 1857
    aktenummer 82
  • Registratie van geboorte op 2 juli 1857.Bron 2
  • Beroep: Landbouwer.
  • Hij is overleden op 25 februari 1941 in Weert, Limburg, Nederland, hij was toen 83 jaar oud.Bron 1
    Historisch Centrum Limburg, BS Overlijden
    Burgerlijke Stand in Limburg, Weert, archief 12.125, inventarisnummer 96, 26 februari 1941
    aktenummer 37
  • Registratie van overlijden op 26 februari 1941.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 juli 2025.

Gezin van Jan Mathijs Timmermans

Hij is getrouwd met Anna Catharina Neijnens.

Zij zijn getrouwd op 21 april 1892 te Weert, Limburg, Nederland, hij was toen 34 jaar oud.Bron 1

Historisch Centrum Limburg, BS Huwelijk
Burgerlijke Stand in Limburg, Weert, archief 12.125, inventarisnummer 73, 21 april 1892
aktenummer 13

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Mathijs Timmermans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Overlijdensakte

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 juli 1857 lag rond de 15,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 4 maart » De eerste vakbond in België, de Gentse "Broederlijke Maatschappij der Wevers", wordt opgericht.
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 11 mei » Indiase rebellen veroveren Delhi op de Britten
    • 18 mei » Opening van de Rotterdamsche Diergaarde, het latere Diergaarde Blijdorp.
    • 24 oktober » Oprichting van Sheffield FC, door de FIFA erkend als oudste voetbalclub ter wereld.
    • 30 november » Ignacio Comonfort treedt af als president van Mexico.
  • De temperatuur op 25 februari 1941 lag tussen -3,1 °C en 3,7 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 2,6 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Februaristaking.
    • 9 maart » Begin van het dagboek van Etty Hillesum.
    • 1 september » Alle Joden ouder dan 6 jaar moeten in het gehele Duitse Rijk de Jodenster dragen.
    • 3 oktober » De eerste spuitbussen op drijfgas komen op de markt, in de VS.
    • 28 november » De Nederlandse onderzeeboot O 21 onder commando van Ltz I J.F. van Dulm brengt in de Golf van Cagliari de Duitse onderzeeboot U 95 tot zinken.
    • 6 december » De Belgische koning Leopold trouwt met de twintig jaar jongere Lilian Baels.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Timmermans


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I6820.php : benaderd 1 januari 2026), "Jan Mathijs Timmermans (1857-1941)".