Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Derkien Hansen (1838-1922)

Persoonlijke gegevens Derkien Hansen 

  • Zij is geboren op 1 januari 1838 in Zwolle, Overijssel, Nederland.Bron 1
    Collectie Overijssel locatie Zwolle te Zwolle, BS Geboorte
    Burgerlijke Stand in Overijssel, Zwolle, archief 0123, inventarisnummer 14435, 02-01-1838
    Registers van geboorten, Zwolle
    aktenummer 4
  • Registratie van geboorte op 2 januari 1838.Bron 2
  • Woonachtig tot 6 januari 1922: Thomas a Kempisstraat, Zwolle, Overijssel, Nederland.
    Overlijden
  • Zij is overleden op 6 januari 1922 in Zwolle, Overijssel, Nederland, zij was toen 84 jaar oud.Bron 1
    Collectie Overijssel locatie Zwolle te Zwolle, BS Overlijden
    Burgerlijke Stand in Overijssel, Zwolle, archief 0123, inventarisnummer 15319, 07-01-1922
    Registers van overlijden, Zwolle
    aktenummer 13

    Opmerking: weduwe van Roelof de Haan
  • Registratie van overlijden op 7 januari 1922.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 april 2025.

Gezin van Derkien Hansen

Zij is getrouwd met Roelof de Haan.

Zij zijn getrouwd op 18 juni 1863 te Zwolle, Overijssel, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.Bron 1

Collectie Overijssel locatie Zwolle te Zwolle, BS Huwelijk
Burgerlijke Stand in Overijssel, Zwolle, archief 0123, inventarisnummer 14566, 18 06 1863
Registers van huwelijken en echtscheidingen, Zwolle
aktenummer 63

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Derkien Hansen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Overlijdensakte

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 januari 1838 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1838: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » Samuel Morse en Alfred Vail geven de eerste demonstratie van hun telegraaf.
    • 28 juni » Koningin Victoria wordt gekroond in de Westminster Abbey in Londen.
    • 10 augustus » Oprichting van het Bisdom Algiers in Algerije.
    • 25 augustus » Einde van het slechts tweejarige bestaan van de Confederatie van Peru en Bolivia.
    • 13 september » Paus Gregorius XVI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Engelbertus Sterckx.
    • 16 december » Slag bij Bloedrivier: De Voortrekkers, Nederlandstalige Afrikaner boeren, onder leiding van Piet Retief verslaan de Zoeloes.
  • De temperatuur op 6 januari 1922 lag tussen -9,1 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -2,4 °C. Er was 2,5 mm neerslag. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
    • 30 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.
    • 10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
    • 29 juni » Bisschopswijding van Johannes Olav Smit, Nederlands apostolisch vicaris van Noorwegen, in de Sint Lebuïnuskerk in Deventer.
    • 4 november » De Britse archeoloog Howard Carter ontdekt het graf van de Egyptische farao Toetanchamon.
    • 26 november » Howard Carter en Lord Carnarvon betreden de tombe van de Egyptische farao Toetanchamon.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hansen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hansen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hansen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hansen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I6206.php : benaderd 1 januari 2026), "Derkien Hansen (1838-1922)".