Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Hendrik Jan Nieuwenhuis (1907-1908)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jan Nieuwenhuis 

  • Hij is geboren op 17 december 1907 in Vroomshoop, Overijssel, Nederland.Bron 1
    Collectie Overijssel, BS Geboorte
    Den Ham, registers van geboorten, Den Ham, archief 0123, inventarisnummer 5442, 19 december 1907
    aktenummer 139

    De ouders wonen te Zwollerkerspel.
  • Registratie van geboorte op 19 december 1907.Bron 2
  • Hij is overleden op 17 maart 1908 in Zwolle, Overijssel, Nederland.Bron 1
    Collectie Overijssel locatie Zwolle, BS Overlijden
    Burgerlijke Stand in Overijssel, Zwolle, archief 0123, inventarisnummer 15311, 18-03-1908
    Registers van overlijden, Zwolle
    aktenummer 131

    Collectie Overijssel locatie Zwolle te Zwolle, BS Overlijden
    Burgerlijke Stand in Overijssel, Zwollerkerspel, archief 0123, inventarisnummer 15583, 20-03-1908
    Registers van overlijden, Zwollerkerspel
    aktenummer 27

    Hendrik Jan Nieuwenhuis is overleden aan boord van een schip liggende in de Achtergracht te Zwolle.
    De ouders wonen te Zwollerkerspel.
  • Een kind van Gerrit Jan Albertus Nieuwenhuis en Catharina Johanna Steenbergen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 december 2025.

Gezin van Hendrik Jan Nieuwenhuis

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jan Nieuwenhuis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jan Nieuwenhuis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Jan Nieuwenhuis

Aaltje Slot
1859-1948

Hendrik Jan Nieuwenhuis
1907-1908


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 december 1907 lag tussen -1,9 °C en 2,8 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
      • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
      • 13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
      • 19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
      • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
      • 8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
      • 6 november » Koets raakt bij dichte mist in het Hoendiep nabij Hoogkerk, 5 doden t.w. oud-commissaris Johan Æmilius Abraham van Panhuys, zoon Hobbe (burgemeester van Leek), hun echtgenotes en huisknecht.
    • De temperatuur op 17 maart 1908 lag tussen -0,7 °C en 5,5 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
      • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
      • 10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
      • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
      • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
      • 1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Nieuwenhuis


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I5685.php : benaderd 16 februari 2026), "Hendrik Jan Nieuwenhuis (1907-1908)".