Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Hendrik Steenbergen (1855-1934)

Persoonlijke gegevens Hendrik Steenbergen 


Gezin van Hendrik Steenbergen

(1) Hij is getrouwd met Johanna Maria van der Burg.

Zij zijn getrouwd op 15 september 1880 te Vlaardingen, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.

Het echtpaar is gescheiden 31 oktober 1887 te Vlaardingen, Zuid-Holland, Nederland.


(2) Hij is getrouwd met Josina van der Kris.

Zij zijn getrouwd op 21 augustus 1889 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 33 jaar oud.Bron 3

Stadsarchief Rotterdam te Rotterdam, BS Huwelijk
Burgerlijke Stand Rotterdam, huwelijksakten
Rotterdam, archief 999-06, inventarisnummer 1889E, 21-08-1889
folio e066
Aktenummer: 1889.888

Kind(eren):

  1. Jansje Steenbergen  1891-1928


(3) Hij is getrouwd met Johanna Adriana Notebaart.

Zij zijn getrouwd op 14 november 1900 te Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 45 jaar oud.Bron 3

Stadsarchief Rotterdam te Rotterdam, BS Huwelijk
Burgerlijke Stand Rotterdam, huwelijksakten
Rotterdam, archief 999-06, inventarisnummer 1900L, 14-11-1900
folio L73v
Aktenummer: 2219

Kind(eren):

  1. Cornelia Steenbergen  1900-1938 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Steenbergen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Steenbergen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Steenbergen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Rotterdam Bevolkingsregister
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)
    4. Overlijdensakte

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 november 1855 lag rond de 11,0 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1855: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 7 februari » Ondertekening van het Japans-Russisch vriendschapsverdrag (alias Verdrag van Shimoda).
      • 1 maart » In Mexico begint de Revolutie van Ayutla.
      • 30 april » In Sheffield wordt het stadion Bramall Lane officieel geopend met een cricketwedstrijd.
      • 11 juli » Haarlemmermeer wordt officieel een Nederlandse gemeente.
      • 1 augustus » Eerste beklimming van de Monte Rosa, de op een na hoogste top in de Alpen.
    • De temperatuur op 14 november 1900 lag rond de 8,1 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 99%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
      • 29 mei » Ndjamena, de hoofdstad van het Afrikaanse land Tsjaad, wordt gesticht door de Franse commandant Émile Gentil onder de naam Fort Lamy.
      • 1 juni » In Rotterdam besluiten enkele schooljongens tot de oprichting van voetbalclub Neptunus, die 43 jaar later ook een honkbalafdeling krijgt.
      • 2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
      • 16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
      • 19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
    • De temperatuur op 18 maart 1934 lag tussen 1,5 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1934: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,3 miljoen inwoners.
      • 1 februari » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
      • 23 februari » Leopold III wordt na de dood van zijn vader Albert I koning der Belgen.
      • 2 maart » Peter Fick verbetert in New Haven het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 56,8. Het oude record (57,4) stond sinds 17 februari 1924 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Johnny Weissmuller.
      • 13 april » Uitgifte van het eerste nummer van het damestijdschrift Libelle.
      • 28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
      • 3 juni » Anton Mussert wordt door Benito Mussolini in audiëntie ontvangen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Steenbergen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I5076.php : benaderd 3 januari 2026), "Hendrik Steenbergen (1855-1934)".