Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen » Roelof Zuidema (1828-1918)

Persoonlijke gegevens Roelof Zuidema 

  • Hij is geboren op 26 april 1828 in Coevorden, Drenthe, Nederland.Bron 1
    Geboorteregister Coevorden 1828, archiefnummer 0165.005, inventarisnummer 1828
    Gemeente: Coevorden
    Periode: 1828
    Aktenummer: 27
  • Registratie van geboorte op 26 april 1828.Bron 2
  • Beroep: Landbouwer.
  • Woonachtig:
    • vanaf 26 april 1828: Kerkstraat 144, Coevorden, Drenthe, Nederland.
      Geboren
    • tot 8 mei 1918: wijk F, nr 65, Hoogeveen, Drenthe, Nederland.
      Overlijden
  • Hij is overleden op 8 mei 1918 in Alteveer (Hoogeveen), Drenthe, Nederland, hij was toen 90 jaar oud.Bron 1
    Overlijdensregister Hoogeveen 1918, archiefnummer 0167.014, inventarisnummer 1918
    Gemeente: Hoogeveen
    Periode: 1918
    Aktenummer: 77
  • Registratie van overlijden op 10 mei 1918.Bron 3
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 juni 2024.

Gezin van Roelof Zuidema

Hij is getrouwd met Grietje Steenbergen.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1870 te Hoogeveen, Drenthe, Nederland, hij was toen 42 jaar oud.Bron 1

Huwelijksregister Hoogeveen 1870, archiefnummer 0166.014, inventarisnummer 1870
Gemeente: Hoogeveen
Periode: 1870
Aktenummer: 45

Kind(eren):

  1. Roelof Zuidema  1871-1952
  2. Bart Zuidema  1873-1934
  3. Henderika Zuidema  1876-1959
  4. Albert Zuidema  1878-1969
  5. N.N. Zuidema  1881
  6. Jan Zuidema  1883-1968
  7. Tammo Zuidema  1886-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Roelof Zuidema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Roelof Zuidema

Roelof Zuidema
1828-1918

1870
Bart Zuidema
1873-1934
N.N. Zuidema
1881-1881
Jan Zuidema
1883-1968
Tammo Zuidema
1886-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Overlijdensakte

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1828 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt storm(achtig). Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1828: Bron: Wikipedia
    • 5 januari » De eerste editie van het Algemeen Handelsblad komt in Amsterdam van de persen.
    • 14 april » Eerste editie van Noah Websters woordenboek.
    • 22 mei » In Zeeland wordt begonnen met geregelde veerdiensten.
    • 26 mei » De mysterieuze Kaspar Hauser duikt op in Neurenberg.
    • 11 augustus » Ranavalona I wordt koningin van het Koninkrijk Madagaskar.
  • De temperatuur op 6 mei 1870 lag rond de 12,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 16 augustus » De veldslag bij Mars-la-Tour vormde een onderdeel van de Frans-Duitse Oorlog (1870-1871). Twee Pruisische korpsen drongen het volledige Franse Rijnleger terug naar de forten van Metz.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 8 mei 1918 lag tussen 7,1 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 19 maart » Het Amerikaanse Congres stelt de tijdzones vast, en keurt de zomertijd goed.
    • 1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
    • 21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
    • 24 april » In Middelburg wordt de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) opgericht.
    • 13 september » Treinramp bij Weesp. Door zware regenval, waarbij de spoordijk bij de brug over het, toenmalige Merwedekanaal bij Weesp verzadigd raakt, glijd een passagierstrein uit Amersfoort naar Amsterdam met rails en al van de dijk. Er vallen 41 doden en 42 gewonden.
    • 18 november » Letland verklaart zichzelf onafhankelijk van Rusland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zuidema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zuidema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zuidema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zuidema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R. Steenbergen, "Stamboom Steenbergen, van Kimmenaede, de Smit en Lensen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/steenbergen-stamboom/I4457.php : benaderd 31 december 2025), "Roelof Zuidema (1828-1918)".