Stamboom Dirk Beerta » Derk Wessels (Smedes) (1739-1813)

Persoonlijke gegevens Derk Wessels (Smedes) 


Gezin van Derk Wessels (Smedes)

Hij is getrouwd met Jantje Jacobs.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 16 mei 1762 te Zuidbroek, Groningen, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.

(Akte)datum: 16-05-1762
Plaats: Kerkelijke gemeente Zuidbroek en Muntendam
Soort akte: huwelijk
Bruidegom: Derk Wessels
Diversen: van Zuidbroek
Bruid: Jantje Jacobs
Diversen: van Noordbroek

Kind(eren):

  1. Jacob Derks  1768-1825 
  2. Wessel Derks (Smedes)  1771-1810 
  3. Jan Derks  1775-1777


Notities over Derk Wessels (Smedes)

Zuidbroek - fol. 10 - 25 november 1767 - H. Aapkens [=Hind. Aapkens] en Hommo Eppes, als diakenen van Zuidbroek, verkopen aan Derk Wessels en Jantjen Jacobs (ehel.), een huis met de huisplaats en tuin, zijnde pastoriegrond, doende 1 gld. aan huur, te Zuidbroek aan de straat. Ten noorden Geert Harms, ten oosten Reinder Roelfs, ten zuiden de straat, ten westen Mekko Bonnes. Prijs 248 gld. Kopers lenen de koopsom van juffer Assijn Aapkens à 5 %. Vervaldag rente van S. Jacob 1768. Als borg voor de koopsom treedt op Roelf Koops.
Getuigen: brouwer Engel Jans en J.G. Klugkist.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Derk Wessels (Smedes)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Derk Wessels (Smedes)

Derk Wessels (Smedes)
1739-1813

1762

Jantje Jacobs
1736-1791

Jacob Derks
1768-1825
Jan Derks
1775-1777

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 juli 1739 lag rond de 17,0 °C. Er was 132 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1739: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Bouveteiland wordt ontdekt door de Franse ontdekkingsreiziger Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier.
    • 20 maart » Nadir Sjah maakt tijdens zijn militaire campagne tegen het Mogolrijk in India de Pauwentroon buit.
  • De temperatuur op 10 oktober 1813 lag rond de 12,0 °C. Er was 66 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 27 januari » De opera Il Signor Bruschino van componist Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro San Moisè in Venetië.
    • 16 maart » Pruisen verklaart Napoleon de oorlog.
    • 1 mei » In Den Haag wordt Adriana Bouwman door middel van de guillotine onthoofd: de tweede en tevens laatste executie op deze wijze in Den Haag
    • 19 oktober » Napoleon lijdt in de Slag bij Leipzig een van zijn zwaarste nederlagen.
    • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
    • 30 november » De latere Willem I der Nederlanden zet na achttien jaar weer voet op Nederlandse bodem, op het strand van Scheveningen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1827 » Ugo Foscolo (49), Italiaans schrijver
  • 1865 » Andrés Bello López (83), Chileens-Venezolaans humanist, dichter en politicus
  • 1885 » John McCloskey (75), Amerikaans kardinaal-aartsbisschop van New York
  • 1887 » Willem Verbeet (86), Nederlands kunstschilder en tekenaar
  • 1910 » Willem Maris (66), Nederlands kunstschilder
  • 1911 » Jack Daniel (65), Amerikaans oprichter van de Jack Daniel's distilleerderij

Over de familienaam Wessels (Smedes)


De publicatie Stamboom Dirk Beerta is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk Beerta, "Stamboom Dirk Beerta", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stanboom-dirk-beerta/I3499.php : benaderd 22 januari 2026), "Derk Wessels (Smedes) (1739-1813)".