Stamboom Dirk Beerta » Geesjen Eerents Emmelencamp (1726-????)

Persoonlijke gegevens Geesjen Eerents Emmelencamp 


Gezin van Geesjen Eerents Emmelencamp

Zij is getrouwd met Jan Andries.

Huwelijkscontract 03-11-1751 Wildervank
De E. Jan Andries [Ian Anderes] als bruidegom en de Eerbare Geesjen Eerents Emmelencamp [Geesien Eerenst] als bruid zijn tevreden met elkaars goederen die zij inbrengen. Deze goederen
zullen ongemeen blijven en worden van weerszijden op een inventaris of op de rug van de verzegeling aangetekend; echter winst en verlies tijdens het huwelijk zullen half en half zijn. Zoons en dochters uit dit huwelijk hebben gelijke rechten over de ouderlijke goederen en
genieten in alle gevallen het recht van representatie. Als de bruidegom voor de bruid overlijdt en er zijn geen kinderen of deze zijn overleden, zal de bruid bruidegoms goederen lijftogswijse behouden. Als de bruid voor de bruidegom overlijdt en er zijn geen kinderen of deze zijn overleden, zal de bruidegom ook bruids goederen lijftogswijse behouden. Doch als de langstlevende hertrouwt moet die een borg stellen voor de hoofdsom of bij gebrek van sufficiante borge de helft van de goederen van de overledene altoos en eeuwig behouden en de andere helft aan de naaste vrienden uitkeren. De lijfstoebehoren zullen zes weken na het overlijden aan de naaste vrienden van de overledene worden uitgekeerd.
Brg: Gerrijt Jacobs en Marchjen Andries, Gerlof Lucas en Hillichjen Andries, zwagers en zusters; Derk Andries [Derk Anderis], broeder; Peter Andries, broeder maar niet present omdat ter zee vaart; Wigbolt Derx [Wigbolt Dercks], oom;
Br: Erenst Emmelencamp [Erenst Emmelkamp] en Hebbeltjen Lippes, vader en moeder; Elsjen [Elsjen Erenst], Lippe [Luppe Eerenst] en Fennichjen Emmelencamp [Fennegin Erenst], zusters en broeder.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 5 december 1751 te Wildervank, Groningen, Nederland, zij was toen 25 jaar oud.

(Akte)datum: 05-12-1751
Plaats: Kerkelijke gemeente - Wildervank
Soort akte: huwelijk
Bruidegom: Jan Andries
Diversen: van Veendam
Bruid: Geesjen Erenst Emmelencamp
Diversen: van Wildervank

Kind(eren):

  1. Andries Jans  1751-< 1761
  2. Erenst Jans  1754-????
  3. Willem Jans  1756-????
  4. Remke Jans  1758-????
  5. Geesien Jans  1764-????
  6. Hebeltje Jans  1765-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geesjen Eerents Emmelencamp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Geesjen Eerents Emmelencamp

Geesjen Eerents Emmelencamp
1726-????

1751

Jan Andries
1724-????

Andries Jans
1751-< 1761
Erenst Jans
1754-????
Willem Jans
1756-????
Remke Jans
1758-????
Geesien Jans
1764-????
Hebeltje Jans
1765-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Emmelencamp


De publicatie Stamboom Dirk Beerta is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk Beerta, "Stamboom Dirk Beerta", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stanboom-dirk-beerta/I26317.php : benaderd 28 januari 2026), "Geesjen Eerents Emmelencamp (1726-????)".