Stamboom Dirk Beerta » Toncko Sonius (1744-1814)

Persoonlijke gegevens Toncko Sonius 


Gezin van Toncko Sonius

Hij is getrouwd met Mientjen Kaspers.

Huwelijkscontract 22-04-1763 Groningen
Brg: Hester Tonkens - moeder; Jan Mesman - aangetrouwde oom; Geesjen Tonkens - moeij.
Br: Casper Adriaans - vader; Harmanna Jans - moeder

Ze zijn in de kerk getrouwd op 13 mei 1763 te Groningen, Groningen, Nederland, hij was toen 19 jaar oud.

(Akte)datum: 13-05-1763
Plaats: Kerkelijke gemeente Groningen
Soort akte: huwelijk
Bruidegom: Tonco Sonius
Diversen: van Groningen
Bruid: Mena Caspars
Diversen: van Groningen

Voor de bruid: Casper Adriaens, vader

Kind(eren):

  1. Harmanna Sonius  1767-< 1772
  2. Hester Sonius  1769-1826
  3. Harmanna Sonius  1772-< 1775
  4. Harmanna Sonius  1775-< 1784
  5. Trijntje Sonius  1777-1861
  6. Abraham Sonius  1782-< 1789
  7. Harmanna Sonius  1784-1848
  8. Abraham Sonius  1789-1824

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Toncko Sonius?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Toncko Sonius

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Toncko Sonius

Jan Sonius
1704-1758
Hester Tonkes
1712-1803

Toncko Sonius
1744-1814

1763
Harmanna Sonius
1767-< 1772
Hester Sonius
1769-1826
Harmanna Sonius
1772-< 1775
Harmanna Sonius
1775-< 1784
Abraham Sonius
1782-< 1789

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 maart 1814 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken zwaar mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 14 januari » Vrede van Kiel ondertekend.
    • 29 maart » De Nederlandse Grondwet wordt aangenomen, die nog steeds, met aanpassingen, in gebruik is.
    • 30 mei » Napoleon wordt verbannen naar Elba.
    • 7 augustus » Paus Pius VII heft het verbod op de jezuïetenorde uit 1773 op.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
    • 24 december » Vrede van Gent.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Sonius

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Sonius.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Sonius.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Sonius (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dirk Beerta is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk Beerta, "Stamboom Dirk Beerta", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stanboom-dirk-beerta/I22586.php : benaderd 30 januari 2026), "Toncko Sonius (1744-1814)".