Stamboom Dirk Beerta » Derk Edes (1733-1804)

Persoonlijke gegevens Derk Edes 


Gezin van Derk Edes

(1) Hij is getrouwd met Grietje Berents.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 22 mei 1757 te Nieuwolda, Groningen, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.

Registratie datum 22-05-1757
Huwelijksplaats: Kerkelijke gemeente - Westerlee en Heiligerlee
Bruidegom Derk Edes, van Westerlee, enige jaren in Nieuwolda gediend
Bruid Grietje Berends, van Nieuwolda
Diversen met attestatie van Nieuwolda
Bron Trouwboek 1669-1810 Kerkelijke gemeente - Westerlee en Heiligerlee
Collectie DTB (toegang 124) Inventarisnummer 524, folio 69

Kind(eren):

  1. Ede Derks (Schrikkema)  1758-1819 


(2) Hij is getrouwd met Grietje Wijbens.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 mei 1762 te Noordbroek, Groningen, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.

Registratie datum 23-05-1762
Huwelijksplaats Kerkelijke gemeente - Noordbroek
Bruidegom Derk Edes, van Westerlee
Bruid Grietje Wijbens, van Nieuw-Beerta
Diversen ook te Nieuw-Scheemda geproclameerd
Bron Doop- en trouwboek 1758-1811 Kerkelijke gemeente - Noordbroek
Collectie DTB (toegang 124) Inventarisnummer 330, folio 223

Kind(eren):

  1. Wijbo Derks  1763-????
  2. Lijsbeth Derks  1767-1829 


(3) Hij is getrouwd met Grietje Jans.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 6 december 1772 te Slochteren, Groningen, Nederland, hij was toen 39 jaar oud.

Registratie datum 06-12-1772
HuwelijksplaatsKerkelijke gemeente - Slochteren
Bruidegom Derk Edes, van Noordbroek
Bruid Grietje Jans, van Slochteren, weduwe van Foppe Alberts
Bron Doop- en trouwboek 1722-1811 Kerkelijke gemeente - Slochteren
Collectie DTB (toegang 124) Inventarisnummer 419, folio 80

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Derk Edes?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Derk Edes

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Derk Edes

Steffen Jans
1660-????
Sijntke Edes
1680-< 1723
Ede Stevens
± 1703-< 1764
Elisabet Derks
1700-< 1764

Derk Edes
1733-1804

(1) 1757

Grietje Berents
1734-< 1762

(2) 1762

Grietje Wijbens
????-< 1772

Wijbo Derks
1763-????
(3) 1772

Grietje Jans
????-1804


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 december 1772 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: donker. Bijzondere weersverschijnselen: dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1772: Bron: Wikipedia
    • 14 januari » De Groot Meester Nationaal van d'aloude en Zeer Eerwaarde Maatschappij der Vrije en Aengenomen Metzelaers, in de Republieq der Verenigde Nederlanden, ressort van de Generaliteit en onderhorige Volksplantingen verleent de loge L'Union Provinciale, gevestigd in Groningen (stad) haar constitutiebrief. De vrijmetselaars worden in Noord-Nederland actief.
    • 8 juni » Zaligverklaring van Paolo Burali d'Arezzo, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Napels.
    • 1 november » Antoine Lavoisier publiceert zijn ontdekking dat fosfor en zwavel bij verwarming "in massa toenemen".
  • De temperatuur op 27 december 1804 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
    • 18 mei » Napoleon Bonaparte wordt bij senaatsbesluit uitgeroepen tot keizer.
    • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
    • 1 september » De planetoïde Juno wordt ontdekt door de Duitse astronoom Karl Ludwig Harding.
    • 23 november » Tijdens het verblijf van paus Pius VII in Lyon, onderweg naar de kroning van Napoleon in Parijs, sterft zijn reisgenoot kardinaal Stefano Borgia.
    • 2 december » In de Notre-Dame van Parijs wordt Napoleon Bonaparte tot keizer gekroond. Hij is de eerste Franse keizer in duizend jaar.

Over de familienaam Edes

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Edes.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Edes.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Edes (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Dirk Beerta is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Dirk Beerta, "Stamboom Dirk Beerta", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stanboom-dirk-beerta/I16544.php : benaderd 3 februari 2026), "Derk Edes (1733-1804)".