Stamboom Koster Bomhof » Martina Maria Tom (1819-1887)

Persoonlijke gegevens Martina Maria Tom 

  • Zij is geboren op 6 juli 1819 in Nieuwerkerk aan de IJssel.Bron 1
    Geboorteakte Nieuwerkerk aan den IJssel 1819

    aktenummer 28
    naam Martina Maria Tom (geb. 6-7-1819)
    Tweeling.
    aktedatum 6-7-1819
    vader Arie Tom (33 jaar; bouwman)
    moeder Niesje van der Berg
    getuige Gerrit Dullaard (34 jaar; arbeider)
    2e getuige Cornelis van Dijk (44 jaar; tuinman)
    plaatsnaam Nieuwerkerk aan den IJssel
    Tijdstip: 05:00
  • Registratie van geboorte op 6 juli 1819.Bron 1
  • Zij is overleden op 7 mei 1887 in Nieuwerkerk aan de IJssel, zij was toen 67 jaar oud.Bron 2
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Streekarchief Midden-Holland
    Algemeen Gemeente: Nieuwerkerk aan den IJssel
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: 22
    Aangiftedatum: 09-05-1887
    Overledene Martina Maria Tom
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 07-05-1887
    Leeftijd: 67
    Overlijdensplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel
    Vader Arie Tom
    Moeder Niesje van den Berg
    Partner Frans Kol
    Relatie: Weduwe
    Tijdstip: 19:00
  • Registratie van overlijden op 9 mei 1887.Bron 2
  • Een kind van Arij Az Tom en Niesje van den Berg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 september 2010.

Gezin van Martina Maria Tom

Zij is getrouwd met Frans Kol.

Zij zijn getrouwd op 1 oktober 1854 te Nieuwerkerk aan de IJssel, zij was toen 35 jaar oud.Bron 3

Burgerlijke stand - huwelijken Nieuwerkerk aan den IJssel 1854

aktenummer 6
aktedatum 1-10-1854
bruidegom Frans Kol (39 jaar; baanspinner; won. Moordrecht; geb. te Moordrecht)
bruid Martina Maria Tom (34 jaar; z.b.; won. N; geb. te N)
vader bruidegom Klaas Kol (overl.)
in leven baanspinner, laatst gewoond hebbende te Moordrecht
moeder bruidegom Elisabeth Goedhart (overl.)
in leven z.b., laatst gewoond hebbende te Moordrecht
vader bruid Arie Tom (overl.)
in leven visser, laatst gewoond hebbende te N
moeder bruid Niesje van den Berg (overl.)
in leven z.b., laatst gewoond hebbende te N
getuige Arie Verboom (39 jaar; arbeider; won. Gouderak)
2e getuige Teunis de Rotte (27 jaar; wolkammer; won. Moordrecht)
3e getuige Poulus Tom (66 jaar; vrachtrijder; won. N)
4e getuige Johannes van der Horst (59 jaar; herbergier; won. N)
plaatsnaam Nieuwerkerk aan den IJssel

Notities over Martina Maria Tom

Getuigen: Gerrit Dullaard, arbeider, 34 jr Cornelis van Dijk, tuinman, 44 jr

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Martina Maria Tom?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Martina Maria Tom

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Martina Maria Tom

Arij Az Tom
1786-1854

Martina Maria Tom
1819-1887

1854

Frans Kol
1814-1872


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Burgelijke stand akte 28 Nieuwerkerk a/d IJssel
    2. Burgelijke stand akte 22 Nieuwerkerk a/d IJssel
    3. Burgelijke stand akte 6 Nieuwerkerk a/d IJssel

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 6 juli 1819 lag rond de 22,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noorden. Typering van het weer: half bewolkt weerlicht bliksem. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1819: Bron: Wikipedia
      • 22 februari » Spanje moet Florida afstaan aan de Verenigde Staten.
      • 4 juni » Paus Pius VII stelt één nieuwe kardinaal aan.
      • 14 december » Alabama wordt de 22ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
      • 17 december » Simón Bolívar sticht Colombia.
    • De temperatuur op 1 oktober 1854 lag rond de 12,6 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
    • In het jaar 1854: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 31 januari » Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) wordt opgericht. Christophorus Buys Ballot is de eerste hoofddirecteur.
      • 24 april » In Wenen vindt het huwelijk plaats tussen Elisabeth in Beieren (Sisi) en Frans Jozef I van Oostenrijk.
      • 27 september » Het stoomschip Arctic zinkt met 300 mensen aan boord. Dit was de eerste grote ramp op de Atlantische Oceaan.
      • 21 oktober » Florence Nightingale wordt met een staf van 38 verpleegsters naar de Krimoorlog gestuurd.
      • 3 december » De Eureka Stockade vindt plaats in Ballarat, Australië.
      • 8 december » Paus Pius IX vaardigt het dogma van de Onbevlekte Ontvangenis uit, dat belijdt dat de Maagd Maria geboren is zonder erfzonde.
    • De temperatuur op 7 mei 1887 lag rond de 9,1 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
      • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
      • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
      • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
      • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
      • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Tom

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tom.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tom.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tom (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Gerrit Koster, "Stamboom Koster Bomhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamoom-koster-bomhof/I754.php : benaderd 19 januari 2026), "Martina Maria Tom (1819-1887)".