Stamboom Snoeij-van den Donker-Elich-Sundermeijer-Martens » Marcelis van Bemmel (1916-1945)

Persoonlijke gegevens Marcelis van Bemmel 


Gezin van Marcelis van Bemmel


Notities over Marcelis van Bemmel

Verzetsheld:
Hij was de eerste die gegrepen werd en niet meer vrij kwam
Op 3 juni 1942 ging Marcelis 's avonds vanuit Monster naar Delft.Daar woonde de familie Koet, waar ze regelmatig bijeen kwamen voor besprekingen om Joden en onderduikers te helpen aan vervalste Ausweisen, bonnen enz. Hij wist niet dat het huis overvallen was door de Duitsers (waarschijnlijk S.D.). De familieKoet en Marcelis kwamen in het "Oranje-hotel te Scheveningen. De vrouwen werden weer vrijgelaten, de mannen moesten blijven, waaronder dus Marcelis. De vader werd doodgeschoten. Zijn zoon Jan Koet en Marcelis kregen 5 jaar tuchthuisstraf. Van Scheveningen werden ze naar Amersfoort getransporteerd en vandaar naar de Gansstraat te Utrecht. 'N half jaar later kwamen ze in het beruchte concentratiekamp te Dachau. Jan Koet kwam na de bevrijding terug maar Marcelis stierf door uitputting vlak voor de bevrijding in februari 1945.


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marcelis van Bemmel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marcelis van Bemmel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Marcelis van Bemmel

Voorouders (en nakomelingen) van Marcelis van Bemmel

Marcelis van Bemmel
1916-1945


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Genlias

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 april 1916 lag tussen 1,7 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 10,6 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
    • 27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
    • 20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
  • De temperatuur op 26 februari 1945 lag tussen 7,6 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Tweede Wereldoorlog: Slag om Iwo Jima - ongeveer 30.000 Amerikaanse mariniers landen bij Iwo Jima.
    • 13 maart » Koningin Wilhelmina keert terug in Nederland.
    • 17 april » De Wieringermeer wordt door de Duitsers onder water gezet.
    • 3 mei » In de Lübecker Bocht bombarderen de geallieerden drie schepen met gevangenen uit concentratiekamp Neuengamme. 8000 gevangenen komen om het leven.
    • 8 juli » De Nederlandse onderzeeboot O 19 loopt vast op Laddrif en wordt twee dagen later vernietigd door de Amerikaanse onderzeeboot Cod.
    • 21 oktober » Stemrecht voor vrouwen: vrouwen mogen voor de eerste keer stemmen in Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Bemmel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Paul Snoeij, "Stamboom Snoeij-van den Donker-Elich-Sundermeijer-Martens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboomonderzoek-snoeij/I2089.php : benaderd 16 oktober 2026), "Marcelis van Bemmel (1916-1945)".