Stamboom Van den Aker, Van Eindhoven, Schepens en Verhoeven » Heijleken Frans Schepens

Persoonlijke gegevens Heijleken Frans Schepens 


Gezin van Heijleken Frans Schepens

Zij is getrouwd met Ghijsbrecht Fredericx van der Aa.

Zij zijn getrouwd


Notities over Heijleken Frans Schepens

Andries zoon wijlen Jans van den Venne als man van Jenneken dochter van Frans Eijmbrechts Schepens verwekt bij Heijlken dochter van Jan de Hoppenbrouwer uit diens eerste huwelijk, verder Dirck Jan Huiskens als man van Heijlkenen, Dirck zoon Willem Beerwinkels als man van Geertruiden, Henrick zoon wijlen genoemde Frans Eimbrecht Schepens, verder nog Marieke, Jan en Heijlken, minderjarige kinderen met hun voogden Dirck Janssn. de Hoppenbrouwer en Joorden Jans Brouwers, zijnde allen wettige kinderen van genoemde Frans en diens tweede vrouw Dingen dochter van Henrick Melis, hebben een boedelverdeling gemaakt van de navolgende bezittingen afkomstig van genoemde Frans.

Bij deze verdeling krijgt Andries vanwege diens vrouw Jenneken een akker genoemd den Venakker gelegen in Oirschot, herdgang Straten, b.p. Lucas Jan Huiskens, Jan Meussoen, Peter Jan Goessens. Verder krijgt hij een beemd genoemd den Nageldonck ter zelfder plaatse gelegen aan het Snepscheut, b.p. Corstens van der Meer, Goijaert Schepens en meer anderen, Dielen zoon Dielen Dircks, de gemeijnte. Uit dit erfdeel moet jaarlijks 4 stuiver en anderhalf oort grondchijns worden betaald en de dorpslasten. Verder krijgt hij nog een jaarlijkse rente van 3 gulden te ontvangen van Marten Thomassen van Beeck, nog 3 gulden per jaar te ontvangen uit het bezit van Rutger Goijaert Smolderssoon.

Bij deze verdeling krijgen genoemde Jan Dirck Gijssels vanwege diens vrouw en Jan Frans Eijmbrecht Schepens en diens voogd, samen een beemd genoemd den Hagenbeemd, gelegen in Oirschot herdgang Aerle, b.p. Jan Gijsbrechts, Jan Peterssoon van den Schoot, Antonis Dirkszoon met het recht van overpad over het erf van genoemde Jan Gijsbrechts. Verder krijgen ze een akker, deels land en deels hei, gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. de weduwe en kinderen van Peter Henrick Gerarts, het Piekenveld, Dirck de Bresser, de Casteren. Uit dit erfdeel moet jaarlijks de grondchijns worden betaald.

Bij deze verdeling krijgen Henrick Franssen en Dirck zoon Willem Beerwinckels in hun hoedanigheid samen het huis met tuin, schuur, schop etc. gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. Cornelis van Beerze,de weduwe van Herbert Henricks van Wintelroede, Gijsbrecht Janssn. de Hoppenbrouwer, de gemeenschappelijke straat. Verder krijgen ze het vierde deel van een heiveld gelegen in Oirschot nabij de gemeijnte aan de Eckensrijt. Uit dit erfdeel moet jaarlijks zeven en een halve lopen rogge worden betaald aan diverse personen, nog 3 stuivers en een penning grondchijns.

Bij deze verdeling krijgt Marieken een weiland genoemd de Moeste, gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. Jeronimus Wijnants, Rutger Erven, Peter Goijaert Schepens. Verder krijgt ze nog een beemdje genoemd of gelegen nabij Ameijden, b.p. de erfgenamen van Jacop Philips van de Schoot, Willem Henrickszoon, de gemeenschappelijke straat. Verder krijgt ze nog een akker genoemd de Kremer met de helft van een huisje dat erop staat, gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. Jan Lauwreijnszoon Verhoeven, Henrick Lodewijks, de kinderen van Gijsbrecht Hoppenbrouwers, de gemeenschappelijke straat. Uit dit erfdeel moet jaarlijks een half lopen rogge worden betaald aan de kapelanen van Oirschot en nog de dorpslasten.

Bij deze verdeling krijgt Heijlken de jongste, een beemd genoemd de Smeijersbeemd, gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. Antonis Henrick Huijskens, Gijsbrecht Jan Joerden Sbrauwers, Dirck Janssen de Hoppenbrouwer, een pad genoemd de Casterstraat. Nog krijgt ze een akker genoemd de Streepe, ook in herdgang Straten gelegen, b.p. Lucas Jan Huiskens, meester Peter van Roije, de Castaertstraat. Hieruit moet jaarlijks een Bosch zester rogge worden betaald aan de H. Geest aldaar en nog 5 Hollandse penningen aan de heer en de dorpslasten.

Genoemde erfgenamen beloven deze boedelscheiding altijd gestand te zullen doen en ieder zijn of haar lasten af te zullen handelen. Datum 10 januari 1575, getuigen Niclaes en Antonis van der Achter die het aandroegen.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1575
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ghijsbrecht zoon wijlen Fredericx van der Aa, weduwnaar van Heijlken dochter van wijlen Frans Eijmbrecht Schepens, partij enerzijds en meester Aert Janssn. en Jan zoon Frans Eijmbert Schepens als voogden over de minderjarige kinderen van Ghijsbrecht en genoemde Heijlken, partij anderzijds, hebben een wettige boedelscheiding gemaakt terzake van de nalatenschap van genoemde Heijlken.

Bij deze verdeling heeft genoemde Ghijbrecht terzake van het vruchtgebruik daarover, een huis met tuin, schuur, schop etc. verkregen met een boomgaard en andere aangelegen erven, gelegen in Oirschot, herdgang Straten, b.p. de gemeenschappelijke straat, Gerart Janssn. van Deventer. Verder heeft hij nog een koewei verkregen gelegen in de Heulten onder Oirschot, genoemd den Eerdboom ( of Eertborn ? ) b.p. de minderjarige kinderen van Jan Aerts. Verder heeft hij nog verkregen de helft van het land gelegen aan de dries en de kooltuin, verder de helft in een beemd genoemd D'eelsdonck, nog heeft hij 6 lopen rogge verkregen die geheven worden op Jaspar de Scheermaker tot Oerle, nog 2 gulden per jaar die geheven worden op erfenissen van Thomas Ghijsen tot Waelre, nog 30 stuivers per jaar op het bezit van Ijefken weduwe van Henrick Neelen. De rentes worden overgedragen elk met 2 vervallen en een lopende termijn. Uit dit erfdeel moet worden betaald 7 lopen rogge per jaar aan de kosterij in Oirschot, nog 4 lopen rogge per jaar Couwenbergse pacht, daarvan dient er een achterstallige en een lopende termijn te worden overgenomen, verder moet de grondchijns worden betaald, ook moet er nog 1 gulden per jaar worden betaald aan de genoemde kinderen waarvan de eerste termijn vervalt per a.s. Maria Lichtmisdag.

Bij deze verdeling hebben de genoemde voogden in hun hoedanigheid een akker verkregen genoemd Quentkens ecker gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. de kinderen van Dirk Huijskens, de kinderen van Mr. Peter Udemans, verder hebben ze nog verkregen een weiland genoemd de Smeijersbeemd, ter zelfder plaats gelegen, b.p. de weduwe en kinderen Anthonis Huijskens. Verder hebben ze verkregen de helft van het land dat aan de hoeve ligt, zijnde het achterste deel met het recht van overpad over het voorste deel, ter zelfder plaatse gelegen, b.p. het stuk waarvan het wordt afgedeeld. Uit dit erfdeel moet jaarlijks een Bosch zester worden betaald aan de H. Geest aldaar samen met een vervallen en een lopende termijn en daarvoor krijgen ze een rente van 3 gulden per jaar te ontvangen van Philips van Esch. Verder moeten ze een rente betalen van 3 gulden per jaar aan Henrick Henricks van Ostaden, nog 20 stuivers per jaar aan Lamberden van Son, ook met twee achterstallige en een lopende termijn, en van de gulden per jaar die genoemde Ghijsbert aan hen moet betalen zal de eerste termijn vervallen a.s. Maria Lichtmisdag over een jaar, verder te zorgen voor wegen, waterlaten etc.

Genoemde partijen beloven over en weer deze verdeling te zullen nakomen en alle genoemde lasten van hun kant zodanig af te handelen dat de andere partijen daar geen nadeel van ondervinden. Datum 1 oktober 1593, getuigen Henrick en Houbraken die het aandroegen.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1593
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Heijleken Frans Schepens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Heijleken Frans Schepens


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Heijleken Frans Schepens



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Schepens

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schepens.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schepens.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schepens (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Kees van den Aker, "Stamboom Van den Aker, Van Eindhoven, Schepens en Verhoeven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_den_aker/I5105.php : benaderd 4 februari 2026), "Heijleken Frans Schepens".