Stamboom van Bergen » Freerk van Bergen (1881-1963)

Persoonlijke gegevens Freerk van Bergen 


Gezin van Freerk van Bergen

Hij is getrouwd met Jacobje Steenhuis.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1909 te Groningen, Groningen, Groningen, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Piet van Bergen  1910-1975 
  2. Marijke van Bergen  1911-2004 
  3. Evert van Bergen  1912-1929
  4. Klaas van Bergen  1915-1982
  5. Gepke van Bergen  1916-2012
  6. Douwina van Bergen  1918-1919
  7. Heiko van Bergen  1920-1921
  8. Douwina van Bergen  1922-1928
  9. Heiko van Bergen  1925-2010 


Notities over Freerk van Bergen

had groentezaak aan de Oosterweg. Woonde in de Kostersgang, laatste adres in de Oudeweg.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Freerk van Bergen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Freerk van Bergen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Freerk van Bergen

Voorouders (en nakomelingen) van Freerk van Bergen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Freerk van Bergen



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. AlleGroningers te Groningen, BS Geboorte
    2. Grafsteen
    3. Regionaal Historisch Centrum Groninger Archieven - Groninger Archieven - Alle Groningers - Huwelijk 13-05-1909 Groningen

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 2 juli 1881 lag rond de 26,3 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
      • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
      • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
      • 2 juli » President James Garfield van de VS wordt neergeschoten door Charles J. Guiteau. Hij overlijdt uiteindelijk op 19 september 1881 aan bloedvergiftiging.
      • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
    • De temperatuur op 13 mei 1909 lag tussen 1,6 °C en 12,1 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
      • 21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
      • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
      • 15 augustus » Oprichting van voetbalclub VUC in Den Haag.
      • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
      • 23 december » Albert I van België wordt koning.
    • De temperatuur op 22 mei 1963 lag tussen 4,9 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (8%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1963: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,9 miljoen inwoners.
      • 5 mei » Eerste levertransplantatie ooit, uitgevoerd door Thomas Starlz.
      • 26 juni » John F. Kennedy spreekt tijdens een toespraak in West-Berlijn de beroemde woorden: "All free men, wherever they may live, are citizens of Berlin, and, therefore, as a free man, I take pride in the words 'Ich bin ein Berliner!'"
      • 28 augustus » Martin Luther King geeft zijn beroemde I Have a Dream speech tijdens een burgerrechtendemonstratie in Washington D.C.
      • 26 oktober » De AVRO zendt voor het eerst het tv-spelletje Wie van de Drie uit.
      • 17 november » Ontstaan van het eiland Surtsey voor de zuidkust van IJsland, door een onderzeese vulkaanuitbarsting, die tot 5 juni 1967 zal duren.
      • 24 november » In Dallas wordt Lee Harvey Oswald doodgeschoten door Jack Ruby. Het incident is live op televisie te zien.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Bergen

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bergen.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bergen.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bergen (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom van Bergen is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dick Nijborg, "Stamboom van Bergen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van-bergen/I803.php : benaderd 30 januari 2026), "Freerk van Bergen (1881-1963)".