Stamboom Linders » Henrik (Hendrik) Gerrits Wassink (± 1757-1835)

Persoonlijke gegevens Henrik (Hendrik) Gerrits Wassink 

  • Hij is geboren rond 1757 in Wilp.
  • Beroep: Tuinman, werkman, dagloner.
  • Hij is overleden op 19 januari 1835 in Terwolde.
    ... dat Hendrik Wassink geboren te Wilp in deze gemeente daghuurder weduwenaar van Jenneken Wagenvoorde en eerst gehuwd geweest met Willemina Hendriks zoon van Gerrit Wassink en Johanna Hendriks op den negentienden dezer des namiddags ten twee uren ten huize van Jannes de Graaf in letter A. no. 25 te Terwolde in deze gemeente en wonende aldaar in den ouderdom vaan achtenzeventig jaren is overleden.#, zoon van (?) Gerrit Hendriks Wassing en Johanna Josephs
    #Memorie van aangifte der nalatenschap van wijlen Hendrik Wassink overleden te Terwolde den 19 Januari 1835 in het huis Litt. A. no. 25.
    Wij ondergetekenden Willemina Wassink gehuwd met Jannes de Graaf, en Gerrit Jan Wassink werklieden wonende te Terwolde, in kwaliteit van meerderjarige kinderen van de overledene, verklaren:

    dat Hendrik Wassink onze vader overleden te Terwolde den negentienden januarij agtienhonderdvijfendertig

    deszelfs nalatenschap door ons zijne kinderen geërfd wordt, die domicilie kiezen ten sterfhuize te Terwolde,

    verklaren voorts dat in gemelde nalatenschap geene onroerende goederen gevonden worden.

    Dat eindelijk door dit overlijden geen fideicommis gedevolveerd, noch vruchtgebruik afgestorven, noch eigendom van lijftuchtelijk kapitaal of goed overgegaan.

    Terwolde den 21 April 1835. (wg) W. Wassink, J.D. Graaf, G.J. Wassink. NB: Het is opmerkelijk dat deze aangifte werd gedaan door één kind uit het eerste huwelijk en één kind uit het tweede huwelijk; de overige kinderen, die ook mederfgenamen waren, worden niet genoemd.#
    Ondertrouwd te Wilp 24 sep 1784, #Wilp 1784: Den 24 sept. zijn ingeschreven Hendrik Gerrits j.m. zoon van Gerrit Henriks Wassing en Johanna Josephs onder Wilp, en Willemina Hendriks j.d. van wijlen Hendrik Willems en Teuntje Harms nu onder Wilp dog geboortig van Diepenveen. Zijn hier den 10 Oct. nadat zij hunne drie zondagse proclamatien gehadt hebben in den Echt ingezegent.#
    Gehuwd te Wilp 10 okt 1784 met:
    Willemina Hendriks, alias: Wilhelmina Derks, geb. te Diepenveen, ged. te Colmschate 24 mrt 1754, #Colmschate 24-3-1754: Hendrick Wilms in het Veld in Rande, Teune Harms, Willemine.#, ovl. te Wilp 15 jan 1797, #Wilp 15-1-1797: de huisvrouw van Hendrik Wassink op Kostverloren.#, begr. te Wilp 20 jan 1797, dochter van Hendrik Willems Lavarne en Teune Harms
  • Een kind van Gerrit Hendriks Wassink en Johanna Josephs Hendriks
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 december 2009.

Gezin van Henrik (Hendrik) Gerrits Wassink

(1) Hij is getrouwd met Willemina Hendriks.

Zij zijn getrouwd op 10 oktober 1784 te Wilp.


Kind(eren):

  1. N.n Wassink  1784-1784
  2. Gerrit Jan Wassink  1785-1847
  3. Hendrika Wassink  1788-1858
  4. Johanna Wassink  1791-1791
  5. N.n Wassink  1793-1793
  6. N.N. Wassink  1794-1794


(2) Hij is getrouwd met Jenneken Wagenvoort.

Zij zijn getrouwd op 19 maart 1797 te Wilp.


Kind(eren):

  1. Willemina Wassink  1798-????
  2. Derkjen Wassink  1799-????
  3. Gerrit Wassink  1800-1883 
  4. Jan Wassink  1802-1866 
  5. Johanna Wassink  1805-????
  6. Harmen Jan Wassink  1810-1885 
  7. Gerritjen Wassink  1811-1831
  8. Dientje Wassink  1815-1815
  9. Dientje Wassink  1816-1882
  10. Maria Wassink  1817-????


Tijdbalk Henrik (Hendrik) Gerrits Wassink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henrik (Hendrik) Gerrits Wassink


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 19 maart 1797 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1797: Bron: Wikipedia
      • 26 februari » De Bank of England geeft het eerste bankbiljet van 1 pond uit.
      • 4 maart » John Adams wordt beëdigd als 2e president van de Verenigde Staten.
      • 12 mei » Napoleon neemt de Republiek Venetië in, wat vanaf 726 een onafhankelijk land was.
      • 11 oktober » Zeeslag bij Kamperduin
      • 22 oktober » Boven Parijs maakt André-Jacques Garnerin de eerste bekende parachutesprong.
      • 31 oktober » Frederika van Baden huwt met koning Gustaaf IV Adolf van Zweden.
    • De temperatuur op 19 januari 1835 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken zwaar mist. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
      • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
      • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
      • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Wassink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wassink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wassink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wassink (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Linders is opgesteld door Jac. Linders (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jac. Linders, "Stamboom Linders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_linders/I6259.php : benaderd 10 januari 2026), "Henrik (Hendrik) Gerrits Wassink (± 1757-1835)".