De temperatuur op 23 februari 1908 lag tussen 2,0 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
17 september » Een Wright Flyer stort neer in Virginia, waarbij de passagier omkomt en piloot Orville Wright gewond raakt. Dit is het eerste vliegtuigongeluk in de moderne luchtvaart.
5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
Dag van overlijden 17 november 1964
De temperatuur op 17 november 1964 lag tussen 5,7 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
19 mei » Oprichting van het Secretariaat voor de niet-Christenen van de Romeinse Curie door paus Paulus VI en benoeming van kardinaal Paolo Marella tot president.
17 september » De Belgische organisatie Oxfam wordt opgericht.
1 oktober » Nederland 2 gaat als tweede officiële Nederlandse televisiezender van start.
10 oktober » Opening van de Olympische Zomerspelen in Tokio, Japan.
12 oktober » Lancering van de Russische Voschod 1, eerste ruimtevlucht met een bemanning bestaande uit meer dan één persoon.
24 oktober » Noord-Rhodesië wordt onafhankelijk van Engeland (Zuid-Rhodesië blijft een kolonie).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: T. Kurvers, "Stamboom Kurvers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_kurvers/I6909.php : benaderd 12 januari 2026), "Rosalia Goossens (1908-1964)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.