De temperatuur op 13 juli 1929 lag tussen 11,1 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 16,5 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 januari » Proclamatie van het koninkrijk van Joegoslavië.
18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
18 februari » Eerste aankondiging van de Oscars.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
22 juni » De Sint-Janskathedraal in 's-Hertogenbosch krijgt de eretitel basiliek.
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
Trouwdag 17 juli 1956
De temperatuur op 17 juli 1956 lag tussen 12,3 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
19 maart » Bep van Klaveren bokst op 48-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd, die The Dutch Windmill wegens een oogblessure voortijdig moet afbreken.
2 april » In de wedstrijd Feyenoord-De Volewijckers maakt Henk Schouten negen doelpunten.
27 juli » Op de Amerikaanse luchtmachtbasis Lakenheath in het Britse Suffolk aan de Noordzee ontploft de brandstoftank van een B-47 bommenwerper naast een opslagplaats met kernwapens;
8 augustus » Mijnramp van Marcinelle: een brand in de kolenmijn Le Bois-du-Cazier in Marcinelle eist 262 doden.
21 oktober » De overleden bisschop van Luxemburg Joseph Laurent Philippe wordt opgevolgd door zijn coadjutor Léon Lommel.
Dag van overlijden 20 april 1996
De temperatuur op 20 april 1996 lag tussen 8,3 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (49%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
9 februari » In Darmstadt wordt voor het eerst Copernicium (voorheen: ununbium) gecreëerd. Dit wordt het 112 element in het periodiek systeem.
15 februari » De Liberiaanse tanker Sea Empress verliest 70.000 ton ruwe olie als hij bij Wales op de rotsen loopt.
22 februari » In Eindhoven maakt Merien ten Houten officieel melding van de eerste Nederlandse zoekmachine: Ilse
23 maart » Schaatsster Christine Aaftink verbetert in Calgary haar eigen Nederlands record op de 500 meter (40,14 seconden) en duikt als eerste vrouw onder de 40 seconden: 39,88 seconden.
4 april » In de Efteling wordt de attractie Villa Volta geopend.
3 mei » Celestine Babayaro van RSC Anderlecht wint de Ebbenhouten Schoen als beste voetballer van Afrikaanse afkomst in de Belgische Jupiler Pro League.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. Kueter, "Stamboom Kueter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_kueter/I67508.php : benaderd 2 januari 2026), "Jan FISCHER (1929-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.