De temperatuur op 19 mei 1909 lag tussen 4,4 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 9,6 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
Trouwdag 15 januari 1938
De temperatuur op 15 januari 1938 lag tussen 7,0 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
12 maart » Oostenrijks nazileider Arthur Seyss-Inquart wordt benoemd tot nieuwe kanselier van Oostenrijk. Diens eerste daad is het versturen van een, tevoren opgesteld, telegram waarin hij Duitsland vraagt om het Duitse leger te zenden om vrede en veiligheid te brengen....en om bloedvergieten te voorkomen.
11 juni » België wordt opgeschud door de aardbeving bij Zulzeke met een sterkte van 5,6 op de schaal van Richter.
30 september » Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk enerzijds en nazi-Duitsland en Italië anderzijds tekenen het Verdrag van München waardoor Duitsland het recht krijgt het Sudetenland in Tsjecho-Slowakije te annexeren.
9 november » (Reichs)kristallnacht, de eerste massale geweldpleging tegen Joden en hun eigendommen in nazi-Duitsland (in de nacht van 9 op 10 november).
31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
Dag van overlijden 12 september 1991
De temperatuur op 12 september 1991 lag tussen 2,5 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 7,0 uur zonneschijn (54%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
2 februari » Aardschokken en lawines in Pakistan en Afghanistan eisen zeker 1700 doden.
2 februari » Bisschopswijding van Fernand Franck, aartsbisschop van Luxemburg.
27 juli » Peru bereikt een akkoord met het Internationaal Monetair Fonds (IMF) over hervormingen die de noodlijdende economie van het Zuid-Amerikaanse land moeten stabiliseren.
6 augustus » Het Franse automerk Peugeot trekt zich terug van de markt in de Verenigde Staten.
24 oktober » Na een uitbarsting van de vulkaan Lokon op Noord-Sulawesi in Indonesië moeten honderden gezinnen uit een nabijgelegen dorp worden geëvacueerd.
30 december » Eerste uitzending van de Belgische televisieserie Familie.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. Kueter, "Stamboom Kueter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_kueter/I67099.php : benaderd 16 februari 2026), "Leonardus Johannes Maria BOMBEECK (1909-1991)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.