De temperatuur op 8 maart 1926 lag tussen 9,6 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 0,7 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
14 maart » François Morel, Canadees componist/muziekpedagoog/dirigent/pianist († 2018)
16 maart » Robert Goddard lanceert de eerste raket met vloeibare brandstof.
21 juni » Paus Pius XI benoemt twee nieuwe kardinalen.
31 oktober » Mislukte aanslag op Benito Mussolini
25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
Trouwdag 26 november 1947
De temperatuur op 26 november 1947 lag tussen 2,0 °C en 6,5 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 8,4 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Er was 1,2 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
8 februari » Jan van der Hoorn wint de negende Elfstedentocht.
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
26 juli » Benoeming van Antonius Hanssen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
14 oktober » De Amerikaanse piloot Chuck Yeager doorbreekt in een Bell X-1 als eerste de geluidsbarrière.
30 december » Koning Michael van Roemenië doet afstand van de troon, onder druk van de communisten, aldus de verklaring die hij aflegt.
Dag van overlijden 17 december 1992
De temperatuur op 17 december 1992 lag tussen 2,9 °C en 7,8 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 0,2 uur zonneschijn (3%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
29 april » Een uit vijf leden bestaande militaire raad meldt dat zij de macht heeft gegrepen in Freetown, de hoofdstad van het West-Afrikaanse land Sierra Leone.
8 september » Uit een officieel onderzoek blijkt dat de Amerikaanse restaurateur Daniel Goldreyer het zwaar beschadigde schilderij Who's afraid of Red Yellow and Blue III van Barnett Newman heeft overgeschilderd.
24 september » Bij een wereldomspannende actie wordt de Nederlandse drugscriminele Bettien Martens opgepakt door de Italiaanse politie in Rome.
29 september » Veronica zendt op Nederland 2 de eerste aflevering uit van All You Need Is Love. Robert ten Brink presenteert het programma en zal dat tot op heden blijven doen.
19 november » De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties kondigt een wapenembargo af tegen het door geweld verscheurde Liberia.
14 december » De vooraanstaande Malawiaanse activist voor democratie, Chakufwa Chihana, wordt wegens opruiing veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I88929.php : benaderd 22 februari 2026), "Wietse Kalverla (1926-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.