Stamboom Klavers » Marchien Bosman (1882-1933)

Persoonlijke gegevens Marchien Bosman 

  • Zij is geboren op 2 augustus 1882 in Hooghalen, Beilen.Bron 1
    Beilen geb. 03-08-1882 77 Marchien Bosman kind
    Beilen, geboorteakte, 3 augustus 1882, aktenr. 77
    Kind: Marchien Bosman, geboren te Hooghalen (Beilen) op 02-08-1882, dochter van
    Jan Bosman, beroep: spoorwegarbeider; oud: 30 jaren, en Aaltje Bijker, beroep: zonder.
  • Zij is overleden op 10 november 1933 in Assen, Drenthe, zij was toen 51 jaar oud.Bron 1
    Assen ovl. 13-11-1933 189 Marchien Bosman overledene Lammers
    Assen, overlijdensakte, 13 november 1933, aktenr. 189
    Overledene: Marchien Bosman, geboren te Beilen; beroep: zonder; overleden te Assen op
    10-11-1933; oud: 51 jaren, dochter van Jan Bosman en Aaltje Bijker.
    Gehuwd geweest met Albert Lammers, in leven.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 3 november 2014.

Gezin van Marchien Bosman

Zij is getrouwd met Albert Lammers.

Zij zijn getrouwd op 24 oktober 1917 te Assen, Drenthe, zij was toen 35 jaar oud.Bron 1

Assen huw. 24-10-1917 114 Albert Lammers bruidegom Bosman
Assen, huwelijksakte, 24 oktober 1917, aktenr. 114
Bruidegom: Albert Lammers, geboren te Vries; oud: 41 jaren; beroep: tuinmansknecht,
zoon van Henderikus Lammers en Geessien Koops.
Bruid: Marchien Bosman, geboren te Beilen; oud: 35 jaren; beroep: zonder, dochter van
Jan Bosman, beroep: wegwerker, en Aaltje Bijker.
NB. vader bruidegom overleden; moeder bruidegom overleden; moeder bruid overleden

Kind(eren):

  1. Geessien Lammers  1918-1989 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marchien Bosman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Marchien Bosman

Marchien Bosman
1882-1933

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 augustus 1882 lag rond de 17,9 °C. Er was 0.9 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1882: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
    • 9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
    • 5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
    • 4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
    • 17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
  • De temperatuur op 24 oktober 1917 lag tussen 2,4 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 7,7 mm neerslag. Er was 4,1 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 26 februari » In Utrecht wordt de eerste Jaarbeurs gehouden.
    • 2 maart » Gedwongen aftreden van tsaar Nicolaas II van Rusland.
    • 6 april » De Verenigde Staten verklaren Duitsland de oorlog (zie Eerste Wereldoorlog).
    • 23 mei » De gemeenteraad van De Bilt-Station (het tegenwoordige Bilthoven) bespreekt alternatieven voor de naam die te vaak verward wordt met De Bilt.
    • 7 juni » Ten zuiden van Houten ontspoort een trein met daarin koningin Wilhelmina.
    • 7 november » Het Egyptische Expeditieleger wint de Derde Slag om Gaza.
  • De temperatuur op 10 november 1933 lag tussen -0,3 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1933: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,2 miljoen inwoners.
    • 22 maart » President Roosevelt gelast een eind te maken aan de (mislukte) drooglegging in de Verenigde Staten.
    • 24 maart » Via het 'Ermächtigungsgesetz' wordt Adolf Hitler dictator van Duitsland.
    • 22 juli » Wiley Post wordt de eerste persoon die alleen om de wereld vliegt. Hij legt 25 094km af in 7 dagen, 18 uur en 45 minuten.
    • 14 augustus » Emilio Comici en de gebroeders Dimai beklimmen als eerste de onmogelijk geachte noordwand van de Cima Grande (Drei Zinnen).
    • 1 september » Oprichting Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart.
    • 17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bosman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bosman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bosman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bosman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I86376.php : benaderd 12 januari 2026), "Marchien Bosman (1882-1933)".