Stamboom Klavers » Lutgerdina Oortwijn (1893-1950)

Persoonlijke gegevens Lutgerdina Oortwijn 


Gezin van Lutgerdina Oortwijn

(1) Zij is getrouwd met Cornelis Knoop.

Zij zijn getrouwd op 27 februari 1913 te Emmen, Drenthe, zij was toen 19 jaar oud.Bron 4

Zij verhuizen tussen februari 1913 en 1918 van Emmer-Compascuum naar Emmer-Erfscheidenveen.

Kind(eren):

  1. Elizabeth Knoop  1913- 
  2. Frouke Knoop  1915-2009 
  3. Wiechertje Knoop  1917-2015 


(2) Zij is getrouwd met Simon Smit.

Zij zijn getrouwd op 27 augustus 1921 te Emmen, Drenthe, zij was toen 28 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):

  1. Hendrik Smit  1923-< 2022
  2. Jelle Smit  1924-< 2023
  3. Hillechien Smit  1929-< 2025


Notities over Lutgerdina Oortwijn

Beroep: 1913-1934 arbeidster.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lutgerdina Oortwijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lutgerdina Oortwijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Lutgerdina Oortwijn

Lutgertje Niezing
± 1828-????

Lutgerdina Oortwijn
1893-1950

(1) 1913
Frouke Knoop
1915-2009
(2) 1921

Simon Smit
1889-????

Hendrik Smit
1923-< 2022
Jelle Smit
1924-< 2023
Hillechien Smit
1929-< 2025

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 64
  2. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 287
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. - www.AlleDrenten.nl - aktenummer 255

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 maart 1893 lag rond de 8,3 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
    • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
    • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
  • De temperatuur op 27 augustus 1921 lag tussen 8,7 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 15,8 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
    • 25 februari » Georgië wordt bezet door de Sovjet-Unie.
    • 4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
    • 15 maart » Stichting van de Poolse voetbalclub Raków Częstochowa.
    • 1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
    • 1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.
  • De temperatuur op 3 september 1950 lag tussen 11,0 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 9 januari » In Colombo komen de ministers van Buitenlandse Zaken van het Britse Gemenebest bijeen om de basis te leggen van het Colombo-plan.
    • 7 februari » Wijziging van de naam van het Apostolisch vicariaat Batavia in Indonesië in Apostolisch Vicariaat Djakarta.
    • 12 maart » Encycliek Anni Sacri van Paus Pius XII over de bestrijding van atheïstische propaganda.
    • 20 mei » Jacques Brel huwt Thérèse Michielsen.
    • 26 november » Chinese troepen trekken Noord-Korea binnen en openen een tegenaanval in de Korea-oorlog.
    • 2 december » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties nemen Resolutie 390(V) aan, waarbij de Eritreeërs als volk worden erkend, maar Eritrea wordt met Ethiopië tot een federatie samengevoegd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1944 » František Drdla (75), Tsjechisch violist en componist
  • 1946 » Paul Lincke (79), Duits componist en theaterkapelmeester
  • 1948 » Edvard Beneš (64), Tsjecho-Slowaaks president
  • 1962 » E.E. Cummings (67), Amerikaans dichter en schrijver
  • 1973 » Rufino Santos (65), Filipijns kardinaal en aartsbisschop van Manilla
  • 1974 » Harry Partch (73), Amerikaans componist, musicoloog en muziekinstrumentenbouwer

Over de familienaam Oortwijn

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Oortwijn.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Oortwijn.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Oortwijn (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I82556.php : benaderd 28 februari 2026), "Lutgerdina Oortwijn (1893-1950)".