Stamboom Klavers » Hendrik van Wijk (1887-1954)

Persoonlijke gegevens Hendrik van Wijk 


Gezin van Hendrik van Wijk

Hij is getrouwd met Geertruida Middelkamp.

Zij zijn getrouwd op 28 maart 1917 te Vlagtwedde, Groningen, hij was toen 29 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Harm van Wijk  1917-< 2016
  2. Hendrik van Wijk  1921-< 2020
  3. Jantje van Wijk  1921-2001 
  4. (Niet openbaar)


Notities over Hendrik van Wijk

Beroep: 1917-1940 bakker.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van Wijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van Wijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van Wijk

Harm van Wijk
1863-1927
Dina Kuper
1862-1944

Hendrik van Wijk
1887-1954

1917
Harm van Wijk
1917-< 2016
Hendrik van Wijk
1921-< 2020

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 483
  2. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 253
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 december 1887 lag rond de 0,9 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 28 maart 1917 lag tussen -3,8 °C en 5,6 °C en was gemiddeld 1,1 °C. Er was 7,9 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
    • 12 februari » In Toluca wordt de Mexicaanse voetbalclub Deportivo Toluca FC opgericht.
    • 30 april » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Progreso.
    • 23 mei » De gemeenteraad van De Bilt-Station (het tegenwoordige Bilthoven) bespreekt alternatieven voor de naam die te vaak verward wordt met De Bilt.
    • 8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
    • 22 november » In Amsterdam wordt de amateurvoetbalclub VV Sloterdijk opgericht.
  • De temperatuur op 13 juli 1954 lag tussen 9,2 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Gamal Abdel Nasser wordt premier van Egypte.
    • 7 mei » Einde van de Slag bij Điện Biên Phủ.
    • 15 juni » De UEFA (Union des Associations Européennes de Football) wordt opgericht in Bazel.
    • 5 september » Nabij Shannon Airport in Ierland verongelukt KLM-vlucht 633.
    • 7 november » Oprichting van het Olivaint Genootschap van België.
    • 30 november » Een meteoriet slaat door een dak en treft een vrouw in Sylacauga (Alabama).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Wijk

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Wijk.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Wijk.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Wijk (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I82051.php : benaderd 19 februari 2026), "Hendrik van Wijk (1887-1954)".