Stamboom Klavers » Hindrekien Idema (1876-1959)

Persoonlijke gegevens Hindrekien Idema 


Gezin van Hindrekien Idema

(1) Zij is getrouwd met Roelf Stevens.

Zij zijn getrouwd op 27 oktober 1900 te Borger, Drenthe, zij was toen 24 jaar oud.Bron 4

Zij verhuizen 8-3-1901 van Borger naar Emmer-Compascuum; 16-4-1915 van Emmer-Erfscheidenveen naar Süd-Nordkanal, Duitsland.

Kind(eren):

  1. Hendrik Stevens  1901-1982 
  2. Jan Stevens  1905-1977 
  3. Tiem Stevens  1906-1906
  4. Henderika Stevens  1907-1907
  5. Tiem Stevens  1908- 
  6. Roelf Stevens  1910-
  7. Henderika Stevens  1912-1912
  8. (Niet openbaar)
  9. (Niet openbaar)


(2) Zij is getrouwd met Berend Mansens.

Zij zijn getrouwd op 1 mei 1941 te Emmen, Drenthe, zij was toen 64 jaar oud.Bron 5


Notities over Hindrekien Idema

Beroep: 1900-1930 arbeidster.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hindrekien Idema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hindrekien Idema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hindrekien Idema

Girbe Idema
1828-1879
Johannes de Haas
± 1834-????
Roelofje Hubert
± 1824-< 1893
Tijme Idema
1852-1924

Hindrekien Idema
1876-1959

(1) 1900

Roelf Stevens
1878-1937

Jan Stevens
1905-1977
Tiem Stevens
1906-1906
Tiem Stevens
1908-????
Roelf Stevens
1910-????
(2) 1941

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 81
  2. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 178
  3. (Niet openbaar)
  4. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 45
  5. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 88

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 september 1876 lag rond de 13,8 °C. Er was 10 mm neerslag. De winddruk was 23 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 30 mei » Staatsgreep van de Jong-Turken.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
  • De temperatuur op 1 mei 1941 lag tussen 8,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Februaristaking.
    • 4 maart » Groot-Brittannië start in de Tweede Wereldoorlog Operatie Claymore, een invasie van de Noorse eilandengroep Lofoten.
    • 10 april » Met steun van Adolf Hitler wordt de 'onafhankelijke staat van de Kroaten' geproclameerd.
    • 27 mei » Het Duitse oorlogsschip Bismarck vergaat in de Atlantische Oceaan.
    • 13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
    • 25 december » Hongkong geeft zich over aan Japan.
  • De temperatuur op 1 mei 1959 lag tussen 4,7 °C en 13,7 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (32%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Alaska ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 49e staat.
    • 30 januari » De 3133 meter hoge Cerro Torre in Argentinië wordt door Cesare Maestri en Toni Egger voor de eerste maal beklommen.
    • 19 februari » Het Verenigd Koninkrijk geeft aan Cyprus zijn onafhankelijkheid.
    • 5 april » Eerste uitzending van het programma Sport in Beeld op de Nederlandse televisie, de voorloper van Studio Sport.
    • 7 april » In Los Alamos wordt voor het eerst een kernreactor toegepast voor de productie van elektriciteit.
    • 10 november » Oprichting van de Bisschoppelijke Hiërarchie in Belgisch-Congo met zes aartsbisdommen en 26 bisdommen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Idema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Idema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Idema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Idema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I81483.php : benaderd 20 februari 2026), "Hindrekien Idema (1876-1959)".