De temperatuur op 10 maart 1932 lag tussen -2,0 °C en 0,6 °C en was gemiddeld -1,1 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 maart » Nederland speelt zijn eerste officiële rugbyinterland. In Amsterdam wordt met 6-6 gelijkgespeeld tegen België.
6 mei » Moordaanslag op president Paul Doumer van Frankrijk in Parijs. De president sterft een dag later aan zijn verwondingen.
2 augustus » Het positron, het antideeltje van het elektron, wordt ontdekt door Carl Anderson.
20 november » Aardbeving bij Uden met een sterkte van 5,0 op de Schaal van Richter.
25 december » Als eerste in de geschiedenis speelt de BBC een magnetische geluidsopname af in een radio-uitzending.
Dag van overlijden 10 mei 2010
De temperatuur op 10 mei 2010 lag tussen 2,0 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 2,6 uur zonneschijn (17%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
3 maart » Recordinternational Ahmed Hassan speelt in Londen tegen Engeland zijn 173ste en laatste interland voor het Egyptisch voetbalelftal.
27 april » Voetballer Mark de Vries van Cambuur Leeuwarden wint de Gouden Stier als beste speler in de Nederlandse Jupiler League in het seizoen 2009/10.
21 juli » Slovenië wordt lid van de OESO.
10 oktober » De Nederlandse Antillen houden op te bestaan. Curaçao en Sint Maarten worden nieuwe landen binnen het Koninkrijk der Nederlanden, en Bonaire, Sint Eustatius en Saba (de BES-eilanden) krijgen de status bijzondere gemeente van Nederland.
7 november » Paus Benedictus XVI wijdt in Barcelona de Sagrada Família in tijdens de eerste mis in de enorme kerk.
14 december » De Italiaanse regering van Silvio Berlusconi overleeft met 314 stemmen tegen 311 een vertrouwensstemming in de Camera dei deputati. Meteen daarop breken in Rome zware rellen uit waarbij negentig gewonden vallen, waaronder vijftig politieagenten.
Dag van crematie 14 mei 2010
De temperatuur op 14 mei 2010 lag tussen 1,8 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (31%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
5 februari » Deense commando’s gaan aan boord van een schip dat even daarvoor geënterd is door gewapende Somalische piraten. De troepen bevrijden de 25 bemanningsleden.
4 augustus » De jonge Nederlandse zeilster Laura Dekker begint aan haar solo-zeiltocht rond de wereld.
14 september » Rafael Nadal wint het mannen-enkelspel op de US Open, waarmee hij alle vier grandslamtoernooien ten minste één keer heeft gewonnen.
29 oktober » In Londen en Dubai worden bommen gevonden in vrachtvliegtuigen onderweg van Jemen naar de Verenigde Staten.
11 november » President Hugo Chávez van Venezuela promoveert generaal Henry Rangel tot hoogste commandant binnen het leger. De Verenigde Staten beschouwen Rangel als een van de belangrijkste steunpilaren van drugssmokkel door de Colombiaanse guerrillabeweging FARC.
14 november » Door hevige regenval zijn er in België grote overstromingen. Er vallen vier doden. De schade wordt geraamd op 180 miljoen euro.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I81363.php : benaderd 10 maart 2026), "Jacob de Jonge (1932-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.