De temperatuur op 28 juni 1920 lag tussen 13,8 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 5,5 mm neerslag. Er was 5,7 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
23 januari » Nederland weigert keizer Wilhelm II uit te leveren.
7 augustus » In Berlijn wordt het voetbalstadion Stadion An der alten Försterei officieel geopend.
8 augustus » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Spartak Myjava.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
4 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Bella Vista in de hoofdstad Montevideo.
16 december » Een aardbeving in Kansu in China (8,5 op de schaal van Richter) eist 180.000 levens.
Dag van overlijden 22 april 2012
De temperatuur op 22 april 2012 lag tussen 6,0 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 8,8 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (34%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
30 maart » De gratis krant De Pers verschijnt voor de laatste keer.
22 april » Arsenal-voetballer Robin van Persie wordt door zijn collega's in de Engelse Premier League uitgeroepen tot PFA Players' Player of the Year.
7 juli » Serena Williams wint haar vijfde Wimbledontitel. De Amerikaanse tennisster verslaat in de finale de Poolse Agnieszka Radwańska, en heeft daarmee evenveel Wimbledontitels behaald als haar zus Venus.
25 juli » Bij de Olympische voetbalwedstrijd tussen Noord-Korea en Colombia (vrouwen) wordt bij het voorstellen van een speelster van Noord-Korea op het scherm de vlag van Zuid-Korea vertoond. Noord-Korea weigert vervolgens af te trappen. Met een uur vertraging en uitgebreide excuses van de organisatie aan de Noord-Koreanen wordt er alsnog afgetrapt in Hampden Park, Glasgow.
19 november » In Friesland wordt een verdachte uit Oudwoude opgepakt voor de moord op Marianne Vaatstra in 1999. De man kwam in beeld na een grootschalig DNA-verwantschapsonderzoek.
6 december » Met een rit per koninklijke trein opent Koningin Beatrix officieel de Hanzelijn, de spoorlijn tussen Lelystad en Zwolle.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I76476.php : benaderd 2 maart 2026), "Aukje Brinksma (1920-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.