Stamboom Klavers » Trijntje Tjeerdsma (1914-1973)

Persoonlijke gegevens Trijntje Tjeerdsma 


Gezin van Trijntje Tjeerdsma

Zij is getrouwd met Jakob Barelds.

Zij zijn getrouwd op 17 maart 1936 te Emmen, Drenthe, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Zij verhuizen 22-8-1939 van Coevorden naar Nieuw-Weerdinge, 3e Kruisdiep 67.

Kind(eren):

  1. Geert Barelds  1937-2008 
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. (Niet openbaar)
  5. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Trijntje Tjeerdsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Trijntje Tjeerdsma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Trijntje Tjeerdsma

Hendrik Smit
± 1849-< 1901
Engelina Schreuder
± 1850-????
Janna Smit
1880-1944

Trijntje Tjeerdsma
1914-1973

1936

Jakob Barelds
1911-1971

Geert Barelds
1937-2008

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 203
  2. (Niet openbaar)
  3. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 44

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 juni 1914 lag tussen 10,8 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
    • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
    • 7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 8 december » Slag om de Falklandeilanden tussen Verenigd Koninkrijk en Duitsland.
  • De temperatuur op 17 maart 1936 lag tussen 0,1 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 4,4 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
    • 14 maart » Bob Charles, Nieuw-Zeelands golfer
    • 31 oktober » Eerste poging een raket te lanceren op het Jet Propulsion Laboratory.
    • 30 november » Het Crystal Palace in Londen brandt volledig af.
    • 11 december » Koning Eduard VIII van het Verenigd Koninkrijk doet afstand van de troon om te kunnen trouwen met Wallis Simpson, een gescheiden Amerikaanse vrouw.
    • 21 december » Muhammad Ali Bey al-Abid treedt af als president van Syrië.
  • De temperatuur op 2 januari 1973 lag tussen -1,0 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1973: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,4 miljoen inwoners.
    • 29 januari » In het Gelderse Enspijk vindt de eerste gijzeling in Nederland plaats.
    • 29 maart » De laatste Amerikaanse militairen verlaten Zuid-Vietnam.
    • 24 september » Guinee-Bissau verklaart zich onafhankelijk van Portugal.
    • 10 oktober » De Amerikaanse vicepresident Spiro Agnew moet aftreden na onthullingen over belastingontduiking, omkoperij en afpersing.
    • 14 november » De Engelse prinses Anne trouwt met beroepsofficier Mark Phillips.
    • 9 december » Autoloze zondag in Nederland en België.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1913 » Lando van den Berg, Nederlands priester, beeldhouwer, glazenier, monumentaal kunstenaar, schilder en docent († 1969)
  • 1914 » Go Seigen, Chinees-Japans go-speler († 2014)
  • 1915 » David Rockefeller, Amerikaans bankier/magnaat († 2017)
  • 1916 » Phil Cade, Amerikaans autocoureur († 2001)
  • 1917 » Ad Moons, Nederlands atleet († 2009)
  • 1917 » Gottfried Honegger (98), Zwitsers schilder, beeldhouwer en graficus († 2016)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tjeerdsma


De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I76133.php : benaderd 17 februari 2026), "Trijntje Tjeerdsma (1914-1973)".