7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
14 september » Drie wetenschappers vinden aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Trouwdag 6 maart 1926
De temperatuur op 6 maart 1926 lag tussen 3,1 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 7,3 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
19 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Sogndal Idrettslag, het latere Sogndal Fotball.
14 maart » François Morel, Canadees componist/muziekpedagoog/dirigent/pianist († 2018)
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
Dag van overlijden 27 november 1982
De temperatuur op 27 november 1982 lag tussen 1,1 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
17 augustus » Onderdelen van het leger van de Seychellen komen in opstand en spreken hun trouw uit aan president France-Albert René.
1 september » Gerard Schipper, Maarten Ducrot, Gerrit Solleveld en Frits van Bindsbergen worden wereldkampioen ploegentijdrit in het amateurwielrennen.
12 september » De Amerikaanse tennisser Jimmy Connors wint de US Open door de Tsjech Ivan Lendl te verslaan.
1 oktober » Sony presenteert de eerste cd-speler ter wereld.
30 november » Een aan Margaret Thatcher geadresseerde bombrief ontploft in 10 Downing Street.
2 december » Barney Clark, een 61-jarige tandarts, krijgt als eerste persoon ter wereld een permanent kunsthart. De operatie wordt uitgevoerd aan de University of Utah. Clark zal nog 112 dagen in leven blijven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I61515.php : benaderd 17 februari 2026), "Johannes Bernardus Kaiser (1901-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.