De temperatuur op 2 juli 1909 lag tussen 9,0 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
Trouwdag 9 oktober 1929
De temperatuur op 9 oktober 1929 lag tussen 7,1 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 11,1 mm neerslag. Er was 1,7 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 februari » Mussolini en Paus Pius XI sluiten het Verdrag van Lateranen waarbij het Vaticaan als autonome staat wordt erkend.
12 februari » Stadhuis van Leiden afgebrand.
14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
Dag van overlijden 26 augustus 1990
De temperatuur op 26 augustus 1990 lag tussen 12,8 °C en 23,4 °C en was gemiddeld 17,6 °C. Er was 3,7 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
4 mei » Letland verklaart zich, na Litouwen en Estland, als derde Baltische republiek onafhankelijk van de Sovjet-Unie.
25 mei » De Britse premier Margaret Thatcher roept op internationale actie te ondernemen om de stijging van de temperatuur op aarde tegen te gaan.
24 juli » De Amerikaanse popster Madonna treedt op tijdens haar Blond Ambition World Tour 1990 in het Feyenoord-stadion in Rotterdam.
25 juli » Saddam Hoessein, de Iraakse president, verklaart aan de Egyptische president Moebarak dat hij niet van plan is Koeweit binnen te vallen.
9 augustus » De prijzen van primaire levensbehoeften en benzine in Peru worden met duizenden procenten tegelijk verhoogd als onderdeel van het economische "schokprogramma" van de nieuwe president Alberto Fujimori.
1 september » De Vlaamse politieke partij Volksunie neemt een tweede naam aan: "Vlaamse Vrije Democraten".
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I56913.php : benaderd 23 februari 2026), "Geeske Pool (1909-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.