De temperatuur op 19 juli 1908 lag tussen 12,4 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
10 juli » Heike Kamerlingh Onnes maakt voor het eerst helium vloeibaar.
19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
25 juli » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub LASK Linz.
1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
Trouwdag 21 december 1929
De temperatuur op 21 december 1929 lag tussen -6,4 °C en -0,4 °C en was gemiddeld -3,4 °C. Er was 4,2 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
31 januari » Leon Trotski wordt verbannen uit de Sovjet-Unie.
14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
24 oktober » Zwarte Donderdag: een beurskrach in New York vormt het begin van de Grote Depressie.
Dag van overlijden 12 februari 1990
De temperatuur op 12 februari 1990 lag tussen 3,7 °C en 6,9 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 4,9 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
13 mei » Mislukte staatsgreep in Madagaskar, waarbij het leger de studio's van de staatsradio herovert op elf opstandelingen.
27 mei » Het Georgisch voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis, hoewel het land formeel nog niet onafhankelijk is. Tegenstander in Tbilisi is Litouwen. Het duel eindigt in 2-2. Voor het gastland scoren Gija Goeroeli en Kacha Katsjarava.
2 september » In Canada maakt het leger na 54 dagen een einde aan een barricadeactie van Mohawkindianen die protesteerden tegen de aanleg van een golfbaan in hun reservaat.
7 september » De Belgische koning Boudewijn viert zijn zestigste verjaardag en zit in 1990 ook veertig jaar op de troon. Deze dubbele blijde gebeurtenis wordt gevierd met de zogenaamde 60/40-feesten, waarvan het officiële startschot wordt gegeven op de verjaardag van de koning.
12 november » In de Turkse stad Istanboel vindt officier van justitie Fikret Niyazi Aygen de dood bij een aanslag, die wordt opgeëist door de verboden linkse organisatie Dev Sol.
18 december » Japan kondigt aan om 100 miljoen dollar te zullen lenen aan de Sovjet-Unie plus medische hulp en voedselpakketten ter waarde van 7,5 miljoen dollar te schenken.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I56335.php : benaderd 16 februari 2026), "Arend Bouwmeester (1908-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.