Stamboom Klavers » Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers (1897-1988)

Persoonlijke gegevens Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers 

  • Roepnaam is Piet.
  • Hij is geboren op 24 februari 1897 in Breda, Noord-Brabant.Bron 1
  • Hij is overleden op 5 januari 1988 in Breda, Noord-Brabant, hij was toen 90 jaar oud.
    Tekst overlijdensadvertentie (mijn dossiernr KB-4a):
    Bij u is er gelukzaligheid Heer. Het vechten is voorbij, vol berusting leg ik het hoofd nu neer. Gij buigt liefderijk over mij.
    In droefheid delen wij u mede, dat vredig is ingeslapen, tijdig voorzien van het H. Sacrament der Zieken, mijn geliefde man, onze dierbare vader, groot- en overgrootvader PETRUS CORNELIS MARINUS KLAVERS echtgenoot van Maria Philomina Durlinger, begiftigd met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, in de leeftijd van 90 jaar.
    Breda........: M.Ph. Klavers-Durlinger . . J.M.J. Klavers
    Prinsenbeek: C.P.M. Klavers . . . . . . . . A.B.T. Klavers-Welten / De klein- en achterkleinkinderen.
    4815 HE Breda, 5 januari 1988 Min. Kanstraat 7.
    De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden zaterdag 9 januari om 11.00 uur in de kerk van Christus Koning, Pastoor Pottersplein, Breda. Daarna volgt de begrafenis op de r.-k. begraafplaats Zuijlen, Haagweg 332. Samenkomst: in de kerk. Avondmis: vrijdag om 19.00 uur in voornoemde kerk.
    Vader is opgebaard in het uitvaartcentrum van Dela, Wilhelminasingel 3, Breda. Bezoektijd: vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur.
    Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in Huize Joosen, Baronielaan 102, Breda. Wilt u, indien u geen persoonlijke kennisgeving heeft ontvangen, deze advertentie als zodanig beschouwen.
  • Hij is begraven op 9 januari 1988 in Begraafplaats Zuylen, Breda.
  • Een kind van Cornelis Klavers en Johanna Arnolda Jansen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 maart 2023.

Gezin van Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers

Hij is getrouwd met Maria Philomina Durlinger.

Zij zijn getrouwd op 7 augustus 1922 te Maastricht, Limburg, hij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Gezinskaart (mijn dossiernummer KB-13)

Tekst advertentie 60-jarig huwelijk (mijn dossiernummer KB-6b):
De heer P. Klavers en Mevrouw M. Klavers-Durlinger hopen op zaterdag 7 augustus 1982 de dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Uit dankbaarheid zal een H. Mis worden opgedragen om 11.15 uur in de H. Antoniuskerk, St. Janstraat te Breda. Gelegenheid om te feliciteren is er in Restaurant Mirabelle, Dr. Batenburglaan 76 te Breda van 15.00 tot 17.00 uur. Breda, juli 1982. Min. Kanstraat 7.

Tekst advertentie 65-jarig huwelijksfeest (mijn dossiernummer KB-5c):
Vol dankbaarheid geven wij kennis van het feit, dat onze ouders P.C.M. KLAVERS en H.PH. KLAVERS-DURLINGER op vrijdag 7 augustus hun 65-JARIG HUWELIJKSFEEST hopen te vieren.
Ter gelegenheid van dit heuglijke feit wordt er op zaterdag 8-8-87 om 10.30 uur een h. mis gelezen in de kerk van het Begijnhof te Breda. Na de h. mis is er gelegenheid om hen te feliciteren in Restaurant "Amadeus" op de Grote Markt te Breda, waarvoor wij hun vrienden en bekenden uitnodigen. Ans en Kees Klavers. Corr.-adres: Min. Kanstraat 7, 4815 HE Breda.

Kind(eren):

  1. Lea Klavers  ± 1924-< 1988
  2. Anneke Klavers  ± 1926-± 1987


Notities over Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers

Beroep: eigenaar-directeur van de Bredase conservenfabriek C. Klavers-Jansen.
23-03-1983. Gouden medaille in de orde van Oranje Nassau.

Krantenartikel uit 'De Stem' van 24 maart 1983:
De 86-jarige heer P. Klavers heeft gisteren uit handen van de burgemeester de gouden medaille in de orde van Oranje Nassau ontvangen. De onderscheiding houdt verband met het dubbele jubileum dat Klavers gisteren vierde: hij is veertig jaar eigenaar-directeur van de Bredase conservenfabriek C. Klavers-Jansen en sedert ongeveer zestig jaar bij dat familiebedrijf werkzaam.

Krantenartikel uit "De Stem" van 4 november 1996:
Als de gemeente Breda niet snel knopen doorhakt, zal een van Breda's oudste familiebedrijfjes het loodje leggen. Dat is de vaste overtuiging van vader en zoon Klavers, directeuren van het bijna honderdjarige conservenfabriekje Klavers Jansen BV in Belcrum. Bij het bedrijfje werken 25 personen. De ondernemer heeft van de gemeente Breda een bedrijfsverhuizing aangezegd gekregen. Het fabriekje verhuisde in 1926 van de binnenstad (Ridderstraat) naar de huidige plaats. Directeur P. Klavers jr. heeft zijn hoop gevestigd op de plaatselijke politiek.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Cornelis Marinus Klavers


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 339

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 februari 1897 lag rond de 6,4 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 19 mei » Oscar Wilde wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
    • 28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
  • De temperatuur op 7 augustus 1922 lag tussen 10,9 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 4,4 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1922: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub Partizán Bardejov onder de naam ŠK Bardejov.
    • 23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
    • 22 oktober » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de finale met 3-0 te winnen van titelhouder Paraguay.
    • 31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
    • 6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
    • 22 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Jönköpings Södra IF.
  • De temperatuur op 5 januari 1988 lag tussen 6,9 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 9,1 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Stephen Curry, Amerikaans basketballer
    • 28 juni » Paus Johannes Paulus II creëert 24 nieuwe kardinalen, onder wie de vroegere Italiaanse nuntius in Nederland Angelo Felici.
    • 28 juli » Koning Hoessein van Jordanië doet officieel afstand van de Westelijke Jordaanoever als Jordaans grondgebied.
    • 8 september » De Cubaanse atleet Javier Sotomayor scherpt bij atletiekwedstrijden in Salamanca het ruim half jaar oude wereldrecord hoogspringen van Carlo Thränhardt met 1 centimeter aan tot 2,43 meter.
    • 15 september » De Angolese verzetsorganisatie UNITA moet na hevige gevechten met regeringtroepen een aantal strategische posities aan de Benguela-spoorweg in Midden-Angola prijsgeven.
    • 29 september » Lancering van de Spaceshuttle Discovery (STS-26), de eerste Spaceshuttlevlucht sinds de ramp met de Challenger (28 januari 1986).
  • De temperatuur op 9 januari 1988 lag tussen 2,0 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Jules Croiset blijkt zijn eigen ontvoering, dreigbrieven en een bommelding in scène te hebben gezet.
    • 4 april » Het derde Nederlandse televisienet wordt in gebruik genomen.
    • 4 april » Trainer Han Berger van FC Utrecht haalt in de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle zijn ploeg van het veld als Kevin Young een overtreding begaat, daarbij zelf zijn been breekt en een rode kaart krijgt van scheidsrechter Jan Dolstra. Berger krijgt een schorsing van vier wedstrijden, Young vijf duels.
    • 25 augustus » Het historisch centrum van Lissabon wordt door brand verwoest.
    • 22 november » De Zuid-Afrikaanse regering stemt in met het compromisvoorstel voor de terugtrekking van de naar schatting 50.000 Cubanen uit Angola en het verlenen van onafhankelijkheid aan Namibië.
    • 21 december » 270 mensen komen om als een vliegtuig tijdens Pan Am vlucht 103 explodeert en neerstort op Lockerbie (Schotland). De aanslag leidt tot een jarenlange boycot van Libië.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Klavers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Klavers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Klavers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Klavers (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I5619.php : benaderd 16 februari 2026), "Petrus Cornelis Marinus "Piet" Klavers (1897-1988)".