De temperatuur op 5 februari 1930 lag tussen 1,6 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 7,8 mm neerslag gedurende 7,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
Trouwdag 1 april 1953
De temperatuur op 1 april 1953 lag tussen 4,0 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » Watersnood; Nederlandse, Belgische en Engelse zeedijken breken door bij een stormvloed: 1835 doden.
1 april » Het Paraguayaans voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de finale met 3-2 te winnen van titelhouder Brazilië.
29 april » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Denemarken tot Bisdom Kopenhagen.
18 mei » De Amerikaanse Jacqueline Cochran vliegt als eerste vrouw sneller dan het geluid.
29 juni » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Koeweit .
20 november » De Amerikaanse testpiloot Scott Crossfield vliegt als eerste tweemaal zo snel als het geluid.
Dag van overlijden 6 mei 2013
De temperatuur op 6 mei 2013 lag tussen 4,6 °C en 23,1 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (84%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
28 januari » Franse en Malinese troepen heroveren de historische stad Timboektoe op de islamitische beweging Ansar Dine.
13 maart » De Argentijnse kardinaal Jorge Mario Bergoglio, aartsbisschop van Buenos Aires, is tijdens het conclaaf tot nieuwe paus verkozen. Hij kiest de naam paus Franciscus.
9 juni » De Spanjaard Rafael Nadal wint het herenenkelspel op Roland Garros. Hij verslaat in de finale zijn landgenoot David Ferrer.
26 juni » De Spaanse triatlete Virginia Berasategui bekent dat ze tijdens haar carrière doping gebruikt heeft.
18 augustus » Feyenoord beleeft de slechtste competitiestart uit de geschiedenis van de voetbalclub uit Rotterdam-Zuid door ook de derde wedstrijd van het seizoen te verliezen: een 2-1 nederlaag tegen aartsrivaal Ajax.
27 december » Bij een bomaanslag in de Libanese hoofdstad Beiroet raken zeker 71 mensen gewond en worden zes mensen gedood, waaronder oud-minister en voormalig ambassadeur Mohammed Shattah.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I553567.php : benaderd 11 maart 2026), "Frouwe de Jonge (1930-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.