De temperatuur op 7 juli 1922 lag tussen 9,3 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 12,8 mm neerslag. Er was 9,1 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
9 juli » Johnny Weissmuller zwemt als eerste mens onder de minuut op de 100 meter vrije slag; in Alameda brengt de latere filmster (Tarzan) het wereldrecord op 58,6. Het oude record (1.00,4) stond sinds 24 augustus 1920 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot Duke Kahanamoku.
23 augustus » Oprichting van de Peruaanse voetbalbond ("Federación Peruana de Fútbol").
18 oktober » Oprichting van de BBC.
28 oktober » Mars op Rome. Begin van fascistisch bewind van Benito Mussolini in Italië, in 1924 uitmondend in zijn alleenheerschappij.
31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
Trouwdag 21 juli 1955
De temperatuur op 21 juli 1955 lag tussen 12,3 °C en 21,3 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 11,0 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
6 januari » De Katholieke Radio Omroep zendt het eerste kinderprogramma op de Nederlandse televisie uit: ‘Opstand in de kribbe', een toneelspel van de Volendammer Pé Mühren over rebellerende beelden in een kerststal.
30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
18 april » De term derde wereld wordt voor het eerst gebruikt door de Indonesische president Soekarno tijdens een speech.
6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
26 oktober » De Republiek Vietnam (Zuid-Vietnam) wordt uitgeroepen.
24 november » De Fokker F27 Friendship maakt zijn eerste proefvlucht.
Dag van overlijden 4 december 1993
De temperatuur op 4 december 1993 lag tussen 3,2 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 2,2 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
10 februari » Korte maar hevige brand breekt uit in de Sint-Servaasbasiliek in Grimbergen.
9 augustus » Tientallen pantserwagens komen aan in de Somalische hoofdstad Mogadishu om de grondtroepen van de Verenigde Naties te versterken, kort nadat vier Amerikaanse VN-soldaten bij een hinderlaag om het leven zijn gekomen.
29 augustus » Atlete Ellen van Langen brengt in Sheffield het Nederlands record op de incourante 1.000 meter op 2.35,21 minuten.
29 november » Duitse boeren blokkeren een groot aantal grensovergangen tussen Nederland en Duitsland uit protest tegen het Europese landbouwbeleid en Duitse maatregelen om verspreiding van de varkenspest tegen te gaan.
5 december » Omar Bongo, de zittende president van de rijke Afrikaanse oliestaat Gabon, wint de eerste vrije presidentsverkiezingen en kan zijn 26 jaar oude bewind voortzetten.
7 december » Astronauten aan boord van de Spaceshuttle Endeavour repareren de bijziende ruimtetelescoop Hubble
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I552298.php : benaderd 6 maart 2026), "Elias Johannis van Klinken (1922-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.