Stamboom Klavers » Hermannus Haijema (± 1889-1940)

Persoonlijke gegevens Hermannus Haijema 

  • Hij is geboren rond 1889 in Vries, Drenthe.
  • Hij is overleden op 4 maart 1940 in Groningen.Bron 1
    Woonplaats Vries; uittreksel akte aldaar 8-3-1940 aktenummer 18.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 september 2025.

Gezin van Hermannus Haijema

Hij is getrouwd met Geertje Suurd.

Zij zijn getrouwd op 27 juli 1912 te Vries, Drenthe.Bron 2


Kind(eren):

  1. Frerik Haijema  1916-< 2014
  2. Henderkien Haijema  1917-< 2016 


Notities over Hermannus Haijema

Beroep: 1912-1939 timmerman; 1940 timmerman-aannemer.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hermannus Haijema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hermannus Haijema

Hermannus Haijema
± 1889-1940

1912

Geertje Suurd
± 1888-1940

Frerik Haijema
1916-< 2014

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.WieWasWie.nl - aktenummer 404
  2. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 juli 1912 lag tussen 14,2 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 19,0 °C. Er was 5,0 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
    • 29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
    • 16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
    • 3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
  • De temperatuur op 4 maart 1940 lag tussen 1,2 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (58%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
    • 25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
    • 10 juli » Begin van de slag om Engeland.
    • 28 juli » Koningin Wilhelmina opent de uitzendingen van Radio Oranje vanuit Londen.
    • 15 september » De Duitse Luftwaffe lanceert een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijke einde van de Slag om Engeland.
    • 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Haijema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Haijema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Haijema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Haijema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I533387.php : benaderd 10 januari 2026), "Hermannus Haijema (± 1889-1940)".