Stamboom Klavers » Jan Disselsma (± 1894-????)

Persoonlijke gegevens Jan Disselsma 

  • Hij is geboren rond 1894 in Menaldumadeel, Friesland, Nederland.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 juli 2025.

Gezin van Jan Disselsma

Hij is getrouwd met Aaltien Maria Jantina Engelbart.

Zij zijn getrouwd op 12 oktober 1923 te Zutphen, Gelderland.Bron 1


Kind(eren):

  1. Janke Disselsma  ± 1924-< 2021
  2. Afien Disselsma  1926-2018 


Notities over Jan Disselsma

Beroep: 1923 kantoorbediende.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Disselsma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Disselsma

Jan Disselsma
± 1894-????

1923
Janke Disselsma
± 1924-< 2021

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 oktober 1923 lag tussen 6,4 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 7,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
    • 23 mei » Oprichting van Sabena, de nationale luchtvaartmaatschappij van België.
    • 23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
    • 6 oktober » In Vught wordt de Vughtse Mixed Hockey & Cricket Club MOP opgericht.
    • 16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
    • 2 december » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van naaste belager Argentinië.

Over de familienaam Disselsma


De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I491400.php : benaderd 21 februari 2026), "Jan Disselsma (± 1894-????)".